Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie zarówno w miastach jak i na wsi. W najnowszym sondażu PM na partię rządząca zagłosowałoby 24 proc. Respondowanych. Notowania PO i Nowoczesnej idą w górę.Zbadania wynika, że na PiS chce głosować 24% Polaków. Partia Jarosława Kaczyńskiego traci poparcie i zmniejsza dystans do pozostałych rywali.

Notowania największych partii opozycyjnych - Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – cieszą się coraz większym poparciem. Na PO chce głosować 19,8% pytanych, na ugrupowanie Ryszarda Petru – 15,5 proc. Obie partie mają łącznie aż 35,3% poparcia.

W Sejmie znalazłby się jeszcze ruch Kukiz‘15 z 4-proc. poparciem. Poza parlamentem wylądowałyby KORWiN - 2%, SLD - 2%, Partia Razem - 3% i PSL - 3%.

Prawie 30% respondowanych nie potrafiło jednoznacznie wskazać, które ugrupowanie polityczne poparłoby w nadchodzących wyborach przy czym największy odsetek bo aż 25% waha się pomiędzy PO a Nowoczesną a jedynie 2 % pomiędzy PiS a Kukiz’15.

Badanie przeprowadziła Pracownia Mediowa w dn. 29 czerwca - 7 lipca na liczącej 1985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.


| Pracownia Mediowa |
#end.

27 komentarze:

 1. Logika i dojrzalosc polakow "posortuje" idiotow i wyrzuci ich na smietnik historii

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyzby rodcy wreszcie zaczeli madrzec...

  OdpowiedzUsuń
 3. co to jest Pracownia Mediowa? to ich pierwszy sondaż?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie to jeszcze nic nie znaczy jeśli tręd się utrzyma to tak, ale pisuary stwierdzą że to zmanipulowane i dobra zmiana pójdzie dalej , nad przepaść.Tylko dlaczego ja mam za to płacić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pisuary umiesz napisać ale trend to już zbyt trudne słowo dla analfabety

   Usuń
  2. No nawet na FB boisz się prezesa chowając się pod pseudonimem Anonim .Znam tylko jednego mądrego Anonima był to kronikarz Gall Anonim !

   Usuń
 5. Wiem, że pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, ale odrobina otuchy spłynęła na mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kukiz'15 z 4 proc. wszedłby do Sejmu? Bardzo ciekawa teza.

  www.opiniologia.esy.es - zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to 4% pytanych, część z nich odpowiedziała zapewnie że ich to nie interesuje i nie będą głosować inni nie podali na kogo zagłosują bo jeszcze nie wiedzą. Spośród tych, którzy zadeklarowali poparcie na jakąś partię zwolenników Kukiz'15 mogło być już 5%. Poza tym wyraźnie napisali że 2% waha się pomiędzy PiS, a Kukizem, czyli można ich w połowie dopisać do PiS, a w połowie do Kukiz i masz brakujący procent do przekroczenia progu.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 7. miód na serce!! precz z neobolszewikami którzy nowa bolszewicką historię głoszą!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. no tak -nie możecie się doczekać kiedy znowu wróci PO -przecież tak było cudownie ,a teraz jemy szczaw i mirabelki -Żałosne wasze komentarze tęskniące s powrotem za tymi co przez 8 lat z kraju "wypędzili " tym dobrobytem tyle młodych ludzi - ale cóż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawie dwa lata mamy same miody pisowskie i jakoś mało kto myśli o powrocie do tej naszej zagryziakowni.

   Usuń
 9. TNS podaje 39%

  OdpowiedzUsuń
 10. do szamba z nimi!!!!!1

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie ma co się łudzić. Im prędzej im poparcie poleci tym lepiej, ale to jeszcze nie ten czas.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy Pracownia Mediowa jest sondażownią?

  OdpowiedzUsuń
 13. Moze wreszcie ludzie przejrzeli na oczy , widzą co te kaczopisiory wyprawiają !

  OdpowiedzUsuń
 14. To jakiś fejk. Same bzdury. Wchodzi KUKIZ z 4% poparciem? a gdzie próg 5%.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nikt nie wypedzal nikogo z Polski pojechali dobrowolnie po kasę

  OdpowiedzUsuń
 16. Nikt nie wypedzal nikogo z Polski pojechali dobrowolnie po kasę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie przecież ta kasa zarobiona wracała do polski

   Usuń
 17. Niestety, to jakaś ściema, szkoda. Nie ma takiej sondażowej firmy "Pracownia Mediowa". Istnieją dwie o takiej nazwie, jedna robi reklamy a druga filmy. Sprawdź: https://www.google.be/search?q=pracownia+mediowa&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=fr-be&client=safari

  OdpowiedzUsuń
 18. Te barierki i spisywanie ludzi za okrzyki Lech Wałęsa, czy trzymanie transparentu albo sprzętu nagłaśniającego przypomniało ludziom jak było kiedyś w komunie i o utracie jakiej wolności jest mowa.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wierzę bezgranicznie w ten sondaż, skoro nawet Kukiz'15 wchodzi z 4% poparciem do Sejmu RP przy wymaganym wciąż 5% progu wyborczym dla partii (no chyba, że coś w tym zakresie ma się zmienić) ������

  OdpowiedzUsuń

 
Top