Prosty kruczek prawny i zaniedbania urzędników pozwalają legalnie wygrać z Pocztą Polską, która wysyła wezwania do zapłaty abonamentu RTV za ostatnie 5 lat.Poczta Polska od pewnego czasu masowo wysyła wezwania do zapłaty zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego. W przypadku niezapłacenia, Poczta kieruje do Urzędu Skarbowego wniosek o egzekucje należności. Okazuje się jednak, że istnieje sposób na anulowanie opłaty i to w sposób całkowicie legalny.
- Wystarczy wysłać do Poczty Polskiej pismo z następującej treści: W związku z otrzymanym pismem z UP nr (tu numer pisma) z dnia (data), na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopie proszę wysłać na mój adres pocztowy – tłumaczy Mec.Maksymilian Markowski
Co spowoduje wysłanie pisma o tej treści? W praktyce… anuluje zaległe opłaty. Jak to możliwe?
- Rozporządzenie ministra transportu z 25 września 2007 roku, stanowi, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w listopadzie 2008 r. Od tego czasu Poczta Polska miała obowiązek w ciągu roku nadać odbiornikom indywidualne numery identyfikacyjne o czym musiała powiadomić ich właścicieli. W przeciwnym razie, nie ma podstaw ściągać opłat – tłumaczy mec.Markowski
Rzecz w tym, że przed laty Poczta Polska zbagatelizowała Rozporządzenie ministra transportu i dzisiaj nie ma praktycznie podstaw do ściągania zaległości, jednak czyni to licząc, że w obawie przed konsekwencjami ludzie i tak będą płacić. Tak się jednak nie dzieje, gdyż w odpowiedzi na wysłane pisma powołujące się na art. 73 KPA, niemal w każdym przypadku Poczta Polska wysyła odpowiedź tej samej treści:

„Na podstawie ponownej analizy sprawy, uznano, że rejestracja odbiornika telewizyjnego nie dotyczy Pani osoby. Wysłane upomnienie o zaległościach w opłatach nie ma uzasadnienia.”


I po zaległościach.| MB |
#end.

162 komentarze:

 1. W 2014 roku dostałam wezwanie z poczty że zalegam przeszło 1400 zł za abonament RTV za ostatnie 5 lat i informację że U.S. będzie ściągał mi z renty po prawie 400 zł miesięcznie i oczywiście ściągali .Wysłałam petycję że nie mają podstawy że nie dostałam żadnego numeru na RTV powołałam się na jakiś artykuł ( który przeczytałam w gazecie o zaległym abonamencie ) pisałam tak jak radzona w artykule .wstrzymali mi egzekwowanie jeden miesiąc a już w drugim dostałam pismo że wszystko jest zgodne z prawem i wyegzekwowali całą należność .Nic nie wskórałam tylko nerwy straciłam teraz płacę bo chociaż mam 66 lat jestem na rencie rodzinnej i podobno muszę płacić do 75 lat

  OdpowiedzUsuń
 2. sie patrzy sie placi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo trzeba wyrejestrować a nie przestać płacić

   Usuń
 3. Ja nie patrze... nawet nie mam tych "najlepszych" programow czyli telewizji narodowej w swoim TV wiec za co mam płacic? pytam.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to za co,za abonament za używanie odbiornika telewizyjnego,nic tu niema o tym jakie masz programy.

   Usuń
  2. Posiadam telewizor. Oglądam kanały tylko dostarczone przez kablówkę za co płace. Nie widzę powodu ponosić opłat za coś z czego nie korzystam i nie chce równie dobrze pocztą Polska może mi płacić za to że jestem do ich dyspozycji ale oni z tego nie korzystają. Koszt mojej godziny gotowości dla poczty polskiej to 100zl.
   Pomijam fakt że wszystkie kanały mam dostarczone przez firmę zewnętrzna więc to w ich kwesti powinno być rozliczenie się za abonament. Czemu mam płacić 2 razy za te same kanaly?

   Usuń
  3. Zgodnie z ustawą, abonament się płaci za posiadanie odbiornika. Nie jest istotne, co się na tym odbiorniku ogląda, czy się zapłaciło kablówce czy za tv satelitarną. Odbiornik może nawet stać cały czas wyłączony a nawet być zepsuty. Samo posiadanie oznacza obowiązek płacenia abonamentu, tak głosi ustawa.

   Usuń
  4. Głupie przepisy, głupi kraj. Ja na szczęście już w nim nie mieszkam i wracać nie zamierzam. Banda oszustów wszędzie!!! Niech se w dupę odbiornik wsadzą! Może za inne posiadane w domu rzeczy też powinnam komuś coś płacić? Co za kraj!!!

   Usuń
  5. Wszystko co miałam wysyłałam na Toruń,a teraz mi grożą że pójdę pod most

   Usuń
 4. Ja prawie przez rok korespondowałam z Pocztą na początku powołując się na art. 73 KPA. W końcu nie dali się przekonać uznając że są jak najbardziej w porządku. Obecnie ściągają poprzez ZUS prawie 300 zł miesięcznie z emerytury. Poczta nie ma sobie nic do zarzucenia i robi co chce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Nie ma dla TVP i Poczty Polskiej(ale czy na pewno Polskiej) żadnych paragrafów na NIE dla abonamentu.To jest działanie: Po trupach do celu.
   Mnie ściągnęli całą kwotę prze Urząd Skarbowy.Biednego emeryta ścigają ale kamieniczników czy Amber Gold czy Bagsika co to milionów nakradli to nie ścigają.Mam pytanie : dlaczego prywatne TV sobie radzą a TVP już nie?

   Usuń
 5. Czyli mamy płacić za tv nc+,lub Polsat i jeszcze za abonament radiowo telewizyjny ? Coś tu nie gra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem jest w tym że niby w myśl ustawy placi się za POSIADANIE ODBIORNIKÓW RADIOWO TELEWIZYJNYCH a nie za ich używanie

   Usuń
  2. Za posiadanie każdy zapłacił w sklepie kupując na własność odbiornik telewizyjny i może go używać do woli a za oglądanie kanałów telewizyjnych większość płaci różnego rodzaju operatorom. Taki zapis prawny jest absurdem, ale takie mamy chore prawo.

   Usuń
  3. W sklepie zapłaciłeś za zakup. Ustawa DODATKOWO nakłada obowiązek płacenia abonamentu. Telewizor możesz mieć nawet zepsuty, to nie ma żadnego znaczenia.

   Usuń
  4. CZŁOWIEKI :) Jeśli kupujecie tv za gotówkę bez faktury to nie wyślą tego wezwania, bo nie będą mieli dowodu na to że macie odbiornik. Zatem CZŁOWIEKI :) sami wybieracie czy wolicie być anonimowymi i wolnymi ludźmi w tym kraju czy mieć gwarancję na swój nowiuśki TVsmart :D

   Usuń
 6. komornik wciaga zaleglosci nawet osobie 84letniej ktora od 9 lat powinna byc zwolniona z oplat abonentowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. komornik nie prowadzi egzekucji administracyjnej... prowadzi ją urząd skarbowy...

   Usuń
  2. Trzeba wystapić na piśmie o zwolnienie z opłat w związku z wiekiem, bo to nie następuje automatycznie.

   Usuń
 7. JAK CHCEMY PISAĆ ODWOŁANIE TO NALEŻY PAMIĘTAĆ O TERMINIE 7 DNIOWYM NA REKLAMACJĘ.

  OdpowiedzUsuń
 8. Telewizora nie mam od 5 lat. Używam jedynie komputera i internetu. Radio mam, oczywiście! Słucham jednak nie Polskiego Radia, tylko RMF, Chili Zet, Radio Zet i inne programy. Dlaczego? Bo Polskie Radio puszcza za przeproszeniem śmietnik, który leci nazmianę z paplaniną polityków. Dlaczego mam płacić za coś, z czego 'mam możliwość' korzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmietnik to jest w zet RMF i innych germanopochodnych stacjach. Polskie radio jest jedynym, które warto słuchać .oczywiście jedynkę. Pracują tam niezwykle inteligentni prowadzący. Są super audycje i muzyka o której się zapomina. A dyskusje są prowadzone w bardzo obiektywny i merytoryczny sposób. Muzyki jak chce posłuchać klubowej chillowej albo trapow i innych to słucham na YT. Pozdro

   Usuń
  2. Ale Pan pojechał!! Chyba ma Pan ze 100 lat, żeby zachwalać stację dla emerytów. No cóż, jak mówiła moja babcia: "w moich czasach to było nie do pomyślenia" ;)

   Usuń
  3. Starczy by dojrzałym mimo wieku ;)

   Usuń
  4. rmf,zet to dopiero guano

   Usuń
 9. Sugerowałbym, żeby w podpowiedzi do oficjalnego pisma, nie popełniać błędów. Skrót od „wyżej wymienione” lub „wcześniej/wyżej wspomniane”, to nie żadne „w/w”, tylko „ww.”!

  Gdzie ci dziennikarze, redaktorzy, którzy potrafili bezbłędnie pisać w swoim ojczystym języku…? :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. ja spróbowałam się odwołać i niestety nie udało się, choc nie dostałam pisma ze mam nowy nr nadany . w archiwum Poczty taki nr i list był .

  OdpowiedzUsuń
 13. W 2014 dostalam pismo nie ze zalegam tylko z urzedu Skarbowego ze zajmuja czesc emerytury na poczet zaległosci abonamentu ect.ect.nikt mnie nir pytal o nic i nie pisala poczta poprostu udzad skarbowy.Odwolania nic nie daly,spłaciłam 4miesi.po 400zł.ale udokumentowałam na poczcie ze mam najnizszą emeryture(1300)i juz wiecej nie płace abonamentu.Trzeba pokazac zaś.z ZUS o emeryturze.TO DZIAŁA.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najnizsza emerytura to nie 1300 a 880zl

   Usuń
 14. zdradzała mnie dziewczyna...http://almoc.pl/img.php?id=6929

  OdpowiedzUsuń
 15. Babcia płacąc 400 złotych miesięcznie zadłużenie spłaciła w ciągu 4 miesięcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie ma prawa ściągnia należności za 5 lat bez dowodów. Jeżeli nie mamy zarejestrowanego odbiornika radiowo telewizyjnego nie ma 5-cio letniej dokumentacji, nikt nam nie jest w stanie udowodnić posiadania odbiornika a tym bardziej US . Jeżeli odwołanie nie przyniesie skutku, a US rozpoczyna windykacje rzekomego długu najprościej w świecie idźmy do Sądu. Poczta Polska bazuje jedynie na naiwności i strachu rodaków a w szczególności emerytów. Po otrzymaniu pisma od Poczty Polskiej w odwolaniu zamieście dodatkową informacje o wystąpieniu na drogę sądową w razie kontynuacji ściągania rzekomego długu. Żadna PP ani US nie chce się z nami sądzić w przegranej przez nich sprawie wystarczy być odważnym.

   Usuń
  2. Co jeśli ktoś korzystał z TV kablowej i z tego względu mogą posiadanie odbiornika udowodnić?

   Usuń
  3. a co jesli wzioes dla kogos kto placi abonament np.zrobiles rodzicom prezent i oplacasz im kablowke.gdy juz cie zlapia na ogladaniu tv nalezy zrobic akt kupna telewizor np.od rodzicow z data np.dwa dni wczesniej od zlapania i moga ci naskoczyc bo na zgloszenie masz chyba 2 tygodnie ze masz telewizor

   Usuń
 16. a dlaczego ludzie nie płacą i nie chcą płacić...???
  Ja opłacam od 30 lat i włos z głowy mi nie spadł...
  trzeba być uczciwym człowiekiem i płacić i koniec i kropka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie Płacę ten zakichany abonament od 1981, czy 82 roku. W Anglii taki abonament też się płaci. W innych krajach nie wiem, ale pewnie też. Ale Polak wiecznie coś kombinuje przecież i wiecznie ma pretensje ;)

   Usuń
  2. W wielu krajach europejskich i w USA nie ma abonamentu, więc dlaczego Polacy mają płacić kolejny haracz? Za uzywanie odbiornika telewizyjnego zapłaciłem w sklepie nabywając go na własność a za możliwość oglądania kanałów telewizyjnych płacę telewizji kablowej i jeszcze mam płacić żeby każdy kolejny rząd za moje pieniądze tworzył sobie własną tubę propagandową w postaci telewizji i radia?

   Usuń
  3. Abonament istnieje od zawsze!Trzeba było nie kupować odbiornika i nie byłoby problemu.Kupując go godzisz się na rejestrację i płacenie abonamentu.Co do kablówki to też twój wybór-trzeba było nie kupować!

   Usuń
  4. Przy zakupie tv nie podpisywałem dokumentu o dodatkowych opłatach z tym związanych. Głupi przykład kupuje od poczty polskiej gazetę rozumiem że za każdą godzinę czytania powinienem dodatkowo zapłacić?
   Złodzieje i tyle. A niestety jest coraz gorzej w tym zakichanym kraju.

   Usuń
  5. dlatego że w tym kraju wielu ludzi na wiele rzeczy nie stać a pieniądze z abonamentu sa im potrzebne na chleb. choćby dlatego. pozdrawiam

   Usuń
  6. Może to oni powinni nam stawiać to wszystko za free z pocałowaniem ręki skoro ludzie oglądają te zakazane polityczne gęby i słuchają steku bzdur i kłamstw + pranie mózgów i reklamy??? Świat na opak..

   Usuń
  7. To nie prawda, że w tym kraju ludziom się tak źle wiedzie i na nic nie stać. W innych mają jeszcze gorzej, a jednak ludzie potrafią żyć bez stresu, że ktoś za coś zażąda kasy wstecz. W tym kraju ludzie muszą być świetnymi prawnikami, bo inaczej inni (instytucje choć nie tylko) oskubią cię na amen.

   Usuń
  8. Dlaczego mamy płacić za posiadanie odbiornika telewizyjnego czy państwo dało na ten odbiornik ludzie ciężko pracują żeby kupić to tak jakbym drugi raz kupowała telewizor bzdura kompletna więc jakim prawem mamy płacić za jego posiadanie

   Usuń
  9. Ten abonament to jakby podatek katastralny

   Usuń
 17. Proszę Państwa, proszę pamiętać że jeśli odwołanie do poczty nie daje efektu - tzn. poczta nie uznaje reklamacji to należy złoży pozew do sądu. Wystarczy podejść do dowolnego prawnika który pomoże w odzyskaniu pieniędzy.
  Samemu tez można się bronić ale wtedy trzeba trochę postudiować przepisy.
  Poczta to nie wszechmocna instytucja. Jak zawalili to trzeba się odwoływać.
  No chyba że ktoś woli narzekać że stracił nerwy - to lepiej zapłacić i mieć spokój. Jak kto lubi. Ja wolę chwilę stresu w sądzie skoro za tą chwilę oszczędzę 1500zł

  Koszty obrońcy zapłaci przeciwna strona - czasem niestety trzeba wcześniej zapłacić adwokatowi - no ale cóż ...

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie mam telewizoru od 20 lat . Od 18 nie płacę abonamentu.Zarejestrowany w 1972r. odbio0rnik w 1998r. próbowałam wyrejestrować. Ponieważ miałam zaległość 6 mies. nie wyrejestrowano mi . Rzuciłam im książeczkę. Przez 12 lat nikt się nie upominał. W 2010r. dostałam wezwanie do zapłaty. Nigdy wcześnioej nie dostałam powiadomienia o nadaniu numeru identyfikacyjnego. Zadzwoniłam do Bydgoszczy do obsługi klienta. Nic nie dało żadne tłumaczenie. Mam zapłacić za 12 lat. Zlekceważyłam to. Od maja zabierają mi połowe 700,- zł a następnie po 500,- z emerytury 1470,-. Napisałam odwołanie powołując się m.in. na powyższy argument. Nic to nie dało. Oni nie mają obowiązku/ustawa tego nie przewiduje/ niczego mi udowadniać. Moim obowiązkiem jest płacić. Chyba pójdę jednak do sądu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dodatek zabierają pieniądze z emerytury nie informując o tym wcześniej. O pierwszym potrąceniu dostałam informację po tygodniu po pobraniu. O następnych potrąceniach już nawet nie informują. Dowiaduję się dopiero przy pobraniu z bankomatu.

   Usuń
 19. To wszystko zależy kiedy zaprzestało się opłacenia abonamentu. Jak wpłaciło się już jakieś środki na nowe konto po otrzymaniu nowych druków to ten sposób się nie sprawdzi.Zostaje tylko liczyć na "dobre serce" i może umorzą, jak się ma niskie dochody i trudną sytuację rodzinną, ewentualnie rozłożą na raty.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja tez dostałam do zaplacenia ponad 1400 zl za nieplacenie abonamentu, z tym ze mnie nie bylo w Polsce w tym czasie, pani z poczty mi podpowiedziala zeby wysłała do Radiofonii Krajowej dokumenty ze faktycznie bylam na emigracji co zrobilam i od listopada 2015 r do teraz czyli lipca 2016 roku cisza, czekam bo nie dostałam zadnych decyzji. Byc moze odpuscili ale poki co nieplace abonamentu tamtego, poniewaz place Nc+ bo to podpisalam

  OdpowiedzUsuń
 21. Telewizor i radio to sprzęt , który używa się do wielu celów, wcale nie trzeba słuchać radia czy oglądać probramy telewizyjne.wystarczy HDMI i oglądam film online na większym ekranie, filmy z dvd itp, większość odbiorników radiowych ma wejście na pendrive, lub kartę sd...a radia można słuchać na smartfonie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Przepraszam bardzo, ale skąd ja mam wiedzieć ile wynosi ten abonament i na jakie konto mam go płacić? Nigdy nikt mi nie powiedział nic o tym. Owszem mam telewizor, ale oglądam tylko Discovery i MTV. Tam nic się nie mówi o żadnym abonamencie. A jak niby ktoś ma mi sprawdzić czy ja posiadam telewizor? Rewizję z nakazem sądowym będą mi robić? Bo inaczej nie mają szans, bo nikogo z nich nie wpuszczę do domu. A za pralkę, czajnik, komputer i odkurzacz też mam jakieś opłaty wnosić? Jak słyszę "Polska" to mi się wnętrzności w brzuchu kotłują. Za czyje i jakie grzechy przyszło mi się urodzić w takim debilnym kraju???!!!

  OdpowiedzUsuń
 23. niestety 60m lat PTL'u wywindowało tępy motłoch na stanowiska w państwowych urzędach, Punkty za pochodzenie robotniczo-chłopskie itd. Nie matura lecz chęć szczera robiła z tępego chłopa oficera, Cała Polska jest zabetonowana tym tępym motłochem ze wsi ... itd wystarczy przejrzeć życiorysy wielu tzw poltyków ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pochodzę ze wsi, skończyłam studia, pracuje jako mgr inż w zawodzie od wielu lat i tępota zaczęła mnie spotykać w miastach... czyżby wcześniej już tu była zanim ja ze wsi przyjechałam...

   Usuń
  2. dokładnie tak... ktoś już wcześniej panią ubiegł...

   Usuń
 24. zapomnijcie. poczta wysyła info do skarbówki, a ta ma już instrumenty do ściągnięcia kasy.... Już to przerabiałem

  OdpowiedzUsuń
 25. Ludzie płacicie kupę kasy za Polsat, N i inne (NAWET NIE WIEM CO JESZCZE JEST NA RYNKU). TAM ABONAMENTY ZACZYNAJĄ SIĘ OD 50 ZŁ ZA MIESIĄC. MACIE 300, 500 PROGRAMÓW... A ILE OGLĄDACIE? NAPRAWDE TO 22 ZŁOTYCH TO TAKI MAJĄTEK? MUSICIE MIEC TE 00 PROGRAMÓW ZA MINIMUM 50ZŁ. DLACZEGO DOBROWOLNIE PODPISUJECIE UMOWY Z POLSATEM NA DUŻO WYŻSZE SUMY? DLATEGO, ŻE W REKLAMIE USŁYSZYCIE SŁOWA KTÓRYCH NIE ROZUMIECIE? TO NIE JEST PRESTIŻ PŁACIC ZA COŚ CZEGO SIĘ NIE UŹYWA, A NARZEKAĆ NA COŚ CO NIE MA REKLAMY I NIE BRZMI SZPANERSTKO PRZED SĄSIADEM!!!!!!!!!!!!!! IDZCIE DO PREZESA POLSATU I DO ZREZYGNUJCIE Z ABOANMENTU PO TYM CO ZROBIŁ NA EURO... KTO TO ZROBI? NIKT? NO PEWNIE LEPIEJ PRZYJŚĆ NA POCZTE I PANI Z OKIENKA NARZEKAĆ, ŻE TRZEBA ZAPŁACIĆ TE 22,80 ZŁ ZA ABONAMENT... A PRZECIEŻ TELEWIZJI NIE OGLĄDAM... TO PO CHOLERE PŁACIC ZA INNY ABONAMENT 50 ZŁ SKORO TV I TAK NIE OGLĄDAM?? POZDRAWIAM TYCH WSZYSTKICH CO NIE OGLĄDAJĄ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku nie wrzucaj wszystkich do jedniej beczki powiem na własnym przykładzie. Jestem 6 lat po ślubie z TV korzystałem ostatnio jak mieszzkałem z rodzicami (czyli przed ślubem albo byłem u znajomych). Po ślubie TV 22" który dostałem jako prezent służy mi jako monitor nawet kabla antenowego nie widział. i mam do ch..a pana tym deb..om płacić bo mam tv i mogłem z niego skorzystać?? z jakiej racji?? w dodatku naliczyć do 5 lat wstecz?? w dobie internetu za który płacę po co mi TV w którym nic nie ma poza ściemą?? może te 22.80 tobie nie robi różnicy skoro używasz ale czemu ja mam za to płacić?? Mając samochód może zacznij płacić za stały abonament za strefę parkingową?? nie ważne, że w życiu na niej nie parkowałeś ale masz samochód i mogłeś z tego skorzystać więc swoje argumenty w du.pę sobie wsadź. czemu za prędkość karają jak złapią a nie bo mogłeś. jeśli mi udowodnią to powinienem odpowiadać ale jeśli nie to się niech pocałują. Na razie ja nie odpuszczę na moim przykładzie zeby płacić za ich marzenie. Nie długo dojdzie do tego ze za powietrze będziemy płacić

   Usuń
  2. już się płaci za powietrze - tzw "klimatyczne"

   Usuń
  3. Drogi Panie czy pani unkown. W wielu jeszcze miastach i wsiach tego urodziwego i pięknego zakątka Europy istnieje problem z odbiorem telewizji naziemnej (a to góry zasłaniają, a to budynki sąsiadów itp. itd) W związku z takim rozwojem sytuacji wiele osób decyduje się na podpisanie umowy z jakimś operatorem, który drogą satelitarną bądź kablową doprowadzi sygnał do naszego odbiornika. Stąd wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Istnieje jeszcze inna sprawa, są osoby, które nie oglądają polskich produkcji i kanałów - to kolejne rozwiązanie (TVP nie nadaje takich programów w językach oryginalnych - nie wiem nie oglądam) Nie można jednak wykupić jedynie wybranych kanałów, trzeba wykupić pakiety stąd i cena u operatorów różna.
   TVP powinno czerpać zyski z reklam, których ilość na wszystkich programach z całego ich pakietu jest tak samo duża jak u konkurencji, zdaje się tylko, że nie przerywają programów by je emitować. Dlaczego prezenterzy owych stacji zarabiają średnio w miesiącu więcej niż statystyczny polak w rok? tylko dlatego, że pokazują swą uroczą gębę?
   Powstaje pytanie - dla czego wszyscy posiadacze odbiorników telewizyjnych mają łożyć na ich wydajne potrzeby, wyjazdy służbowe, ciuchy?
   Produkcja polskich filmów skupiona jest na ich wydawcach, finansowanie ich skupione jest na sponsorach, telewizja polska nie daje nic prócz ewentualności uwzględnienia danej produkcji w ramówce.
   TVN, Polszmat, HBO, BBC mają włąsne produkcje a TVP? nawet tworzonych filmów dokumentalnych nie dopuszcza.
   Dlaczego mam oglądać filmy na DVD w laptopie skoro mam duży ekran za który mam zapłacić dodatkowo za jego posiadanie?
   Czy za monitor opłata owa również obowiązuje (telewizor, rzutnik, monitor komputera) czy wymienione przeze mnie odbiorniki sygnału video podlegają tej samej opłacie za posiadanie telewizora?
   To jest nonsens. Ostatnia ustawa z czasów komuny, która przetrwała od roku 1968. Pozostałe już dawno myszy w archiwum rozszarpały.

   Usuń
  4. CapsLock Ci się zaciął!

   Usuń
 26. Skoro opłacam np.Polsat i im płace a oni dają mi w prezencie "publiczną" tv czyli moją bo ,ty,my wy, to publika więc niech się rozliczają z Polsatem lub innym "kablem" a nie podwójnie płacic ale dla nich to problem bo żadna prywatna tv nie będzie płacic za coś co jest na "wolnym rynku"

  OdpowiedzUsuń
 27. Najlepiej wyrejestrować jest taki druk na poczcie zaległości sciagneli ale 2lata temu wyrejestrowalem i mam spoko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w jaki sposób wyrejestrować?

   Usuń
  2. Trzeba isc z ksiazeczka na poczte i zglosie wyrejstrowamie. Zaleglosci trzeba uregulowac niestety.

   Usuń
 28. A jak sytuacja taka

  10 lat temu hajtłem się i wprowadziłem do żony - mieszkaliśmy z teściem który już z racji wieku zwolniony był z abonamentu. W domu były 2 tv.

  Teściowi się zmarło, oba telewizory padły i od jakiś 3 lat mam jeden nowy TV, nigdzie nie zgłaszany, nie rejestrowany kupiony postawiony i gra. I co w takiej sytuacji??

  OdpowiedzUsuń
 29. Możesz isc na poczte zarejstrowac na siebie i placic.Zaleglosci nie masz bo nigdzie nie figurujesz.

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy bez problemu mozna wyrejestrowac oplacanie tv

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy mogą nakazać płacić komuś kto zamieszkał w nowym miejscu (rok 2000)nie zarejestrował odbiornika(od poprzedniego właściciela nie było opłaconej książeczki więc pewnie nie płacił) bez przyjścia do domu i sprawdzenia czy jest telewizor czy radio?

  OdpowiedzUsuń
 32. Mi zabrali zwrot na dziecko.Swinstwo!Chodzilam pisalam i tak zwlekali ze i tak zabrali.

  OdpowiedzUsuń
 33. Ciekawe czy do mnie cos przyjdzie hehe od ponad 10 lat nie mam ani radia ani telewizora. Wiadomosci czytam tylko w necie i z gazet a slucham ulubionej muzyki z plyt cd lub mp3 jak dluzsza trasa zeby nie zmieniac co chwile plyt i co tez mam placic skoro nie kozystam?? Absord nie pozwole zciagac z siebie za cos bezprawnie. Nie bede placic i pojde do sadu jesli tego zazadaja nie pozwole sie wyzyskiwac!!

  OdpowiedzUsuń
 34. Żeby mieć prawo do ściągalności opłaty muszą mieć umowę podpisaną ze mną osobiście a w umowie zawarte warunki , na które ja wyrażam zgodę. Nic nie podpisywałem nigdy z TVP, żadnych umów, nie zgadzałem się na żadne warunki i programy, które chcę lub nie chcę oglądać więc na jakiej podstawie mam płacić ? Z elektrownią, wodociągami czy gazownią mam spisaną umowę, podane jej warunki, podpisałem to płacę bo się należy. A z TVP kto ma spisaną umowę ? niestety na tej podstawie wygrałem sprawę a poczta jeszcze mnie przeprosiła bo żądała płatności ale nie udowodniła mi żadnych umów i zawartych w niej warunków korzystania z TVP. Tyle w temacie. Nie dawajcie się wkręcać i nie ulegajcie pod presją bo gdyby to było legalne co oni wysyłają to każdy musiałby zwracać i płacić, a tak nie jest bo nie ma na to uregulowań prawnych. Ja wygrałem czego i wam życzę. Pisemnie poprosiłem o listowne wysłanie mi kopii podpisanych przeze mnie dokumentów z TVP i umów w ciągu 7 dni od otrzymania wezwania i odpisali, że po rozpatrzeniu sprawy stała się ona bezprzedmiotowa. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 35. Witam,wszystko ok ale u mnie odbyło sie to inaczej.Dostałam juz z Urzedu Skarbowego ze wchodza na moja emeryturę.Dzwoniłam do US.powiedzieli ze mam kontaktowac sie z ZUS.Oczywiscie tak zrobiłam ale okazało sie ze ZUS dostał nakaz przekierowania 400 zł.mojej emerytury do US.a Urzad Skarbowy tylko pobiera i na odwołania juz nie czas.Wiec nie miałam sie do kogo odwołac.Zabrali mi 3X 400 zł.Urególowałam ale....teraz do wszystkich emerytów i rencistów....czytajcie uważnie Krysia 52..po urególowaniu podałam na poczcie wyciąg ZUS o wysokości mojej emerytury i ze względu na jej wysokośc(1200zł.)a raczej ze jest bardzo niska dalsze płatności zostały zawieszone i nie płace.I jeszcze jedno jest możliwość zawieszenia płatności ze względu na grupe inwalidzką i w zwiazku z tym wysokości renty.To tez wiem bo jestem na grupie i pani mi proponowała z tej strony ale mi sie opłacało ze wzgledu na emeryture..Załatwiajcie moi drodzy,to jest mozliwe.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 36. Tak dla ciekawskich w Norwegii taki abonament wynosi 1300 koron co 6 miesięcy, a i wystarczy iść do sklepu i kupić telewizor i juz jest się płatnikiem abonamentu ,pozdrawiam tych co płacą.

  OdpowiedzUsuń
 37. wystarczy wyrejestrować odbiornik i tyle jak tak zrobiłam i mam spokój pisanie pism nic nie daje bo i tak zaległości ściągną mnie tak zrobili ale koniec z tym ja mam Polsat i niczego więcej nie zamierzam opłacać kropka .

  OdpowiedzUsuń
 38. Nigdy nie podpisywałam umowy, nigdy nie zgłaszałam że posiadam odbiornik, nigdy nic nie placiłam i nie miałam żadnej książeczki do oplat i zastanawiam sie czy w takim przypadku też mogą wystawić m i rachunek za 5 lat i urzad mi sciagnie kase. Nie wiem cz nie lepiej byloby teraz zarejestrowac odbiornik i zaczac placic ale boje sie że sie dopatrza ze nigdy nie płaciłam i beda kazali zapłacic za 5 lat do tyłu, może lepiej siedzieć cicho i nie zgłaszac?

  OdpowiedzUsuń
 39. Mój ojciec zmarł 5 lat temu. Na poczcie pokazałem akt zgonu, klientka wyrejestrowała odbiornik i po problemie. Natomiast do ludzi którzy posiadają książeczki RTV, to nie wyrejestrujesz dopóki ktoś nie umrze !!!

  OdpowiedzUsuń
 40. TOTALNE bzdury !!! Kruczki, sruczki... wszystkiego próbowałem i dostałem od kochanej Poczty Polskiej S.A polecenie zapłaty zaległej kwoty. Pomimo tego że Poczta stała się spółką akcyjną, w jakiś cudowny sposób przejęła maje dane osobowe od wcześniejszej Poczty. Nawet nie otrzymałem pisma z nadaniem mi numeru ewidencyjnego. Pisałem odwołania, stosowałem te bzdurne, opisywane przez pismaków kruczki i... wezwanie do komornika. Drodzy dziennikarze - przestańcie mącić ludziom w głowach, skoro nie znacie rzeczywistości. Bez sztabu prawników, prosty abonent może sobie najwyżej podetrzeć d.... tymi kruczkami.

  OdpowiedzUsuń
 41. Niestety po wyslaniu powyzszego pisma nie dość, że poczta nie odpowiedziała to jeszcze urząd skarbowy wszedł mi na pensję.

  OdpowiedzUsuń
 42. To ja mam jeszcze płacić za te wszystkie kamery co mnie szpiegują we własnym domu? To niech doliczą jeszcze opłatę za kalkulatory i zegarki naręczne, bo to przecież urządzenie radiowe. Jak mi przyślą to pismo, to się każdy żul dowie jak to działa naprawdę.

  OdpowiedzUsuń
 43. Trzeba płacić za posiadanie odbiornika ? A czy Oni dali mi na ten odbiornik ? Sama kupilam wiec niech spadaja !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 44. Za posiadanie odbiornika karzą płacić więcej niż nie jeden płaci za posiadanie działki, dobrze że nie mam Telewizorka, to zło i reklamy

  OdpowiedzUsuń
 45. abonament mozna placic tylko i wylacznie w przypadku podpisania umowy z operatorem... tyle w temacie, macie jakas umowe podpisana ?

  OdpowiedzUsuń
 46. jest też coś takiego jak ustawa, abonament RTV jest zgodny z ustawą. Mam tylko pytanie jeśli nigdy nie rejestrowałam odbiornika, ale mam umowę z kablówką to czy też ściągaja w takich przypadkach? Czy miał ktoś taka sytuacje? Nigdy nie miał książeczki, a pomimo to śćiągaja?

  OdpowiedzUsuń
 47. A czy ktoś może napisać po jakim czasie od otrzymania pisma ściągają zaległość z emerytury? Pismo otrzymałam 2 miesiące temu i zastanawiam się czy jest sens aby się jeszcze odwoływać...

  OdpowiedzUsuń
 48. sorki wielkie ale to zdzierstwo, oszustwo i wyludzanie pieneidzy, jak to w tym kraju bywa, placenie haraczu po 10ec razy za to samo. na logike biorac za placilem juz przy kupnie telewizora haracz za jego wyprodukowanie i uzytkowanie, to samo przy zakupie radia czy komputera, zplacilem podatekprzy zakupie , nie jest powiedziane ze ogladam kanaly tv narodowej, czy kablowke, czyogladam filmy z plyt dvd. powinni mi udowodnic ze ogladam jakas telewizja, .... a moze telewizor mam bo mam taka ochote, nie wiem jestem kolekcjonerem,niedlugo bede placil podatek za "uzywanie Zony" a zona za "uzywanie " meza, a rodzice za "uzywanie" dzieci. to jakis chory kraj

  OdpowiedzUsuń
 49. Wydaje się być to rzeczą logiczną, że jeśli nie ma umowy, wspólnej zgody potwierdzonej podpisem obu stron, nie ma tematu. Ale jest taki dokument jak ustawa, który przedstawia ogólnie obowiązujące normy prawne, obowiązki obywateli. I czy to nie jest tak, jak w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia posiadaczy pojazdów mechanicznych, tych podlegających rejestracji tj.nawet jeśli jesteś posiadaczem, a nie masz prawka, Twoje auto to ruina, nie jeździ, ale widnieje w wydziale komunikacji, to i tak masz obowiązek wykupić ubezpieczenie, lub wybulisz karę za jego brak, przerwę w ciągłości, UFG słono karze :/ może narazie gorzej jest z egzekwowaniem tego prawa,ale może to i dobrze. Pytanie czy instytucja państwowa czy inna może podnieść taki argument i czy jest to egzekwowalne ? Rozumiem też , że obecnie jak kupuję TV to jest on automatycznie rejestrowany czy w mojej to jest gestii ?

  OdpowiedzUsuń
 50. w 2007roku premier Tusk powiedział ze ten abonament to haracz

  OdpowiedzUsuń
 51. witam -czytam te wypowiedzi i nikt nie wyjaśnił istoty abonamentu RTV - TO NIE JEST W ZASADZIE ABONAMENT ...!! jest to opłata na utrzymanie państwowych mediów radia i telewizji w formie odrębnego podatku.Działa to tak: Masz aparat - płać za przesył informacji z wyłączeniem osób zwolnionych na mocy ustawy o radiofonii i telewizji. To czy masz kablówkę czy SAT to kompletnie bez znaczenia bo opłata dotyczy utrzymania sieci i państwowego nośnika jakim jest PRiTV . I TAK OTRZYMUJĄ DODATKOWE DOTACJE BO PRZECIEŻ PIERWSZE TWARZE I ZARZĄD MUSI MIEĆ POBORY KOMINOWE .... OT CAŁA PRAWDA . Jeśli się mylę to mnie poprawcie...Julian57

  OdpowiedzUsuń
 52. Rozporządzenie ministra transportu z 25 września 2007 roku, stanowi, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w listopadzie 2008 r. Od tego czasu Poczta Polska miała obowiązek w ciągu roku nadać odbiornikom indywidualne numery identyfikacyjne o czym musiała powiadomić ich właścicieli. W przeciwnym razie, nie ma podstaw ściągać opłat – więc mamy płacić czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 53. Ludzie czego biadolicie - ustawę można i należy zmienić w Referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa
  Ten rodzaj referendum ma prawo zarządzić Sejm,uchwałą podjętą bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, działając:
  - na wniosek grupy co najmniej 500 000
  obywateli mających prawo udziału w referendum

  NIESTETY - JESTEŚMY BARANAMI PRZEWIDZIANYMI DO STRZYŻENIA, A WŁAŚCIWIE TO NA RZEŹ
  Referendum z inicjatywy obywateli nie może dotyczyć:
  1 - wydatków i dochodów, w szczególności podatków oraz innych danin publicznych,
  2 - obronności państwa,
  3 - amnestii.
  A WIĘC POTRZEBA ZMIENIĆ ZAPIS W KONSTYTUCJI ABY OBYWATELE URODZENI W POLSCE WRESZCIE BYLI SUWERENAMI – podmiotem sprawującym niezależną władzę zwierzchnią !
  OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE !

  OdpowiedzUsuń
 54. Zgłoś się z tym problemem do nas>
  Pomagamy!

  https://www.facebook.com/RTvzwrot/

  OdpowiedzUsuń
 55. Znajomemu US wszedł na rentę i zabrali mu ponad 300 zł. Poszedł do Pani prawnik, ona napisała odpowiednie pismo, które zaniósł do US i na drugi dzień pieniądze były z powrotem na koncie. To jest czyste złodziejstwo. Nie mają prawa ściągać i szukają naiwnych i tych, których uda się zastraszyć. To jest wolna amerykanka bo jednym odpuścili na podstawie pisma o podanie uwierzytelnionych podpisów pod umową, innym odpuszczają gdy nie odbiorą pisma z poczty a innym wchodzą na pensje. Osoba fizyczna jest bezbronna. Dopiero zaangażowanie prawnika coś daje.

  OdpowiedzUsuń
 56. Tomuś abonament się powinno zaplacic tej telewizji bo politycy jak się promują za darmo i wchodzą jak do GSu do tej publicznej telewizji to ta telewizja jak ci się nie ma z czego utrzymać innego tylko z samych reklam to ci tylko pokazuje ze masz super zachodnią kieblase z biedronki po zlotowce idz i sprawdz ile kosztuje w Niemczech najtańsze salami które jest jadalne i jeżeli ta cena nie jest taka jak u nas to po prostu chlasz gowno z tego taniego chińskiego supermarketu i telewizja z obawy żeby nie stracic roboty nic się nie odzywa bo od ciebie nie ma ona pieniędzy tylko ciagnie z reklam od firm które sprzedają gowna bo minuta reklamy jak kosztuje taką firme w tej publicznej telewizji 72.000zl to nie wytłumaczysz mi skąd taką firme stać jak ciebie nie stać nawet na tani abonament za 22zl za radio i telewizje chlasz gówno z tego supermarketu które ci dopuszcza urząd zebys zmądrzał bo za mądry bys był jakbys się dowiedział ze telewizja by ci się momentalnie odezwala jakbys tylko zaplacil i by pokazala ze świnie jeszcze dają mieso z robakami .

  OdpowiedzUsuń
 57. abonamet RTV za to ze posiadasz sprzęt, opłacasz innej firmie za pakiet, w pakiecie każda firma musi udostępnić TVP. Juz kilkadziesiat lat temu był spor czy abonament ma placić Firma XXX czy też osoby ktore posuadaja takowy sprzęt. Oni się nie dogadali TVP uznała że lepiej sciagac od ludzi niż od firmy.
  Przypomnijcie sobie słowa "nie płac za abonament". Póki co nie ma żadnej ustawy o abonamencie za posiadanie odbiornika RTV to tylko rozporzadzenie ministra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomnijcie sobie słowa niejakiego Tuska donalda "nie płac za abonament".

   Usuń
 58. Bzdura - to nieprawda - wysłałam już wszelkie możliwe pisma - łącznie z powyższym i dalej się z nimi boksuję. Już mi kilkukrotnie wchodzili do US i zablokowali mój zwrot podatku. Pisałam też KILKA pism do KRRiTV, z prośbą o anulowanie zadłużenia, kilkanaście pism i odwołań do Poczty i Urzędu Skarbowego. I CO? I NIC - w tej chwili sprawa z US została zawieszona (po raz piąty chyba od 2014 roku), bo czekają na odpowiedź z KRRiTV na moje kolejne odwołanie. Jakoś nie mam złudzeń, że uda mi się uniknąć tego dziadostwa - mimo, że czepiają się mieszkania, w którym nie mieszkam - ale tv tam nie wyrejestrowałam...

  OdpowiedzUsuń
 59. Jeżeli pieniądze z abonamentu będą równo dzielone na wiodących nadawców w tym kraju, będę płacił. Jeżeli pieniądze w całości idą na TVP, nie płacę i nie oglądam TVP. Jeżeli to są pieniądze za posiadanie odbiornika, niech kasę zabiera skarb państwa. Cała kasa na bolszewickie TVP, jest nie fair.

  OdpowiedzUsuń
 60. Niedługo wprowadzą opłaty za np.urzywanie pralki,odkurzacza lub lodówki.Tylko tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 61. To jest chore prawo. Co to jest odbiornik? W dzisiejszych czasach odbiornikiem może być równie dobrze komórka. Jak do tego podejść? Cały ten abonament to zwyczajne złodziejstwo.

  OdpowiedzUsuń
 62. wlasnie przegladalam ile w 2017r. trzeba zaplacic za abonament RTV. Płacę od zawsze.Widać ,ze kwota ta się nie zmieniła . Ale w dalszej części wyczytałam (było to w ramce ),że trzeba płacić nawet jak się nie ma ani TV ani radia - czy to nie paranoja?Można sobie to oglądnąc na stronie"abonament RTV 2017 r " I co Wy na to?

  OdpowiedzUsuń
 63. Nie płaci się za używanie rtv tylko za to że go posiadamy ,tak jak posiadamy laptopa,tableta, lodówkę itd .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale za pozostały sprzęt nie płacimy abonamentu !

   Usuń
 64. To jak to jest ze kupując. Tv w sklepie to juz placimy podatek. Tak jak ze wszystkim placimy podatki!!! Moim zdaniem okradaja ludzi w bialy dzien zlodzieje...

  OdpowiedzUsuń
 65. To nie jest sprawa 22 złotych, tylko Wolności! Ale tępy motłoch nie zrozumie.

  OdpowiedzUsuń
 66. Płaci się nie za posiadanie odbiornika lecz gotowość świadczenia usług radiowo-telewizyjnych. Posiadanie odbiornika umożliwia w każdej chwili skorzystanie z usług.

  OdpowiedzUsuń
 67. TVP to spułka akcyjna więc nie podpisując umowy z taką spułką nie mamy obowiązku płacenia żadnych characzy jeżeli nie dociera do polskich urzędasów więc trzeba zrobić pozew zbiorowy do strasburga i sprawa będzie jasna a za abonament to płaci się jeżeli się używa sprzętu którego nam ktoś (użyczył) a nie jak ja sam za niego zapłaciłem pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 68. TVP to na pewno nie "spułka""

  OdpowiedzUsuń
 69. W takim razie te złodzieje za używanie lodówki , pralki wkrótce też będą mogli żądać abonamentu ??? Boschee co za durny kraj ta Polska i te pazerne pacany które nim rządzą !!!

  OdpowiedzUsuń
 70. A mi się udało Z NIMI WYGRAĆ I bez sądów! Od poczty nie dostałam info, że przekazują ściąganie kasy do US do us napisałam żeby wstrzymali i się odwołałam do PP i oczywiście umorzyli sprawę!

  OdpowiedzUsuń
 71. Moze byscie mi doradzili jak nie placic abonamentu RTV w Irlandii?

  OdpowiedzUsuń
 72. Moze byscie mi doradzili jak nie placic abonamentu RTV w Irlandii?

  OdpowiedzUsuń
 73. SRAŁA BABCIA SRAŁA TRAWKI SIĘ TRZYMAŁA - TRAWKA SIĘ URWAŁA DUPCIE SE ZMAZAŁA PŁACZ I PŁAĆ I WYBIERAJ NOWYCH GNĘBICIELI ......CORAZ LEPIEJ JUTRO BĘDZIE DOBRZE HE HE HE ....HI HI HI ....

  OdpowiedzUsuń
 74. A jutro zaczniecie płacić abonament telefoniczny bo zasięg jest na terenie polski.. pojutrze zaplacicie abonament za możliwość chodzenia po polskiej ziemii.. mam prawo mieć w domu co chce i gówno im do tego.. jeśli chcą mieć za co utrzymać tvp niech zrobią abonament za tvp na wzór prywatnych telewizji.. wiedzą że nikt tego nie kupi dla tego dymają nas.. a dopiero gdyby nikt bie chciał płacić zaczęli by robić to czego ludzie oczekują. .

  OdpowiedzUsuń
 75. Podsumowując: jeśli kupię sobie telewizor lub radio, to muszę później płacić za jego posiadanie (mojego własnego, za który zapłaciłam już w sklepie!). Idąc tym tropem za chwilę może wprowadzą opłaty za posiadanie spodni lub chleba (może godzinówki wprowadzą, bo chleb szybko się kończy) dla mnie jest to kompletnie nielogiczne. Jeśli mam za coś płacić abonament, to muszę dostać umowę i ją podpisać, a jeśli kupuję jakiś sprzęt RTV, to płacę za niego i używam w dowolnym celu. Najlogiczniejszym wyjściem z sytuacji jest kupienie dużego monitora do komputera i oglądanie wszystkiego przez internet, za który płaci się abonament dobrowolnie wybierając samodzielnie firmę.

  OdpowiedzUsuń
 76. a ja mam TV ale bez tunera DVB-T MPEG-4 więc nie mem możliwości na nim obierać programów TV więc i anteny nie mam. Mam do niego podłączony DVD i menu ekranowe amplitunera. To abonament też mam płacić ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dodam, że gdzieś mam te ich programy telewizyjne - nie oglądam i oglądać nie chcę. Czaaaasem jakiś film na DVD obejrzę i... tyle z mojego telewizora...

   Usuń
 77. Płacę za to , że posiadam odbiornik mimo , że płacę już za kablówkę . Płacę za wodę to może powinnam płacić za posiadanie pralki , płacę za energię to może powinnam płacić za wszystkie urządzenia na prąd ?

  OdpowiedzUsuń
 78. Jednym z rozwiązań nie wiem czy możliwym to jest po prostu zablokowanie narodowych stacji u operatora lub usunięcie z tv. Masowo tak zrobić taki protest. Co to może dać a to że spadnie oglądalność i mniej będzie kasy za reklamy wtedy zauważa że coś jest nie tak te pasożyty rady celebryty i inne tam na garnuszku narodu.

  OdpowiedzUsuń
 79. Napisałam odwołanie wg wzoru j.w. Poczta odpisała i nawet przesłała mi kopię pisma z numerem, który rzekomo mi nadali i rzekomo mnie o tym powiadomiono. Nie mają natomiast potwierdzenia, że pismo to odebrałam. Tłumaczą to tym, że zgodnie z ustawą, nie mają obowiązku takowego pisma wysyłac listem poleconym, lub za potw. zwrotnym. W slad za odpowiedzią, wysłali do US wniosek o egzekucję należności. Na szczescie us dopiero po roku wystawił tytuł wykonawczy na zajęcie poborów.Złożyłam do US odwołanie z powodu zajęcia zaległości powyżej 5 lat tj. jeszcze za 2010 rok. Nie liczę na całkowite umorzenie, ale moze za ten rok. Zobaczymy, niedawno wysłałam, czekam na odpowiedź.  OdpowiedzUsuń
 80. placilem abonament tv ,a potemprzez jakis czs zaprzestalem przyszlo mi do zaplaty zalegolosci z odsetkami zaplacilem i odrazu w tym samym dniu wyrejestrowalem radio i telewizor i mam zglowy nie czpiaja sie juz

  OdpowiedzUsuń
 81. 12 lat temu wyprowadziłem się, abonament płaciłem ale w momencie przeprowadzki na własne mieszkanie wyrejestrowałem odbiornik bo mieszkanie zamieniłem - powiedziałem ze wyjezdzam za granicę.Od tego momentu nie figuruję na liscie dłuzników bo regularnie opłacałem ale wyrejestrowałem. Przeprowadziłem się na nowe, mam tv ale nie zarejestrowałem i od 12 lat nie płacę. mam kablówkę i canal plus. mogą mi nakazac płacic jak jestem niezarejestrowany? Do tej pory mam spokój.

  OdpowiedzUsuń
 82. Nie wierzcie w te ww. "sztuczki" z internetu odnośnie zarzutów - brak wymagalności, brak nr abonenta. Pracuję w U.Sk. i z przykrością muszę wam oświadczyć, że Poczta Polska S.A. uznaje ww. zarzut za bezzasadny. Podobnie z faktem, że abonent wyprowadził się, sprzedał mieszkanie itp. To na abonencie ciążył obowiązek podania aktualnego adresu. Warto jednak składać zarzut (w nieprzekraczalnym terminie), gdy dane na tyt. wyk. się nie zgadzają - np. nr pesel z adresem. Poczta ma problem z bazą pesel i chyba na chybił-trafił czasem dopasowują pesele do popularnych nazwisk. Warto również pisać, jeśli ktoś z naszej rodziny pod tym samym adresem ma zarejestrowany inny odbiornik TV i płacimy za niego abonament. Osobiście uważam ab. RTV za krzywdzący, ale jak widać KRRiTV nic z tym nie robi zarówno za rządów PO, jak i PiS, który tyle w tej kwestii obiecywał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety taka jest prawda.

   Usuń
  2. Ciekawostką jest to,że tytuły wykonawcze na abonament RTV wystawia SPÓŁKA AKCYJNA (Poczty polskiej ).Urzędy skarbowe długo się broniły argumentem ,ze nie egzekwują długów należnych SPÓŁKOM ale przegrały w N Sadzie Administracyjnym i teraz egzekwują tytuły.

   Usuń
 83. Szanowni państwo, z tego co mi wiadomo konstytucja RP gwarantuje nam dostęp do informacji bezpłatnie. Dlatego też nie bójmy się z nimi sądzić, to jest wbrew konstytucji. Dlaczego jest Ona aż tak łamana w dobie rządów PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. Gdzie te PRAWO?

  OdpowiedzUsuń
 84. no to ja już nie wiem co to jest ten abonament , za posiadanie odbiornika zapłaciłem vat, za użytkowanie muszę zapłacić za prąd, za dostęp do programów płacę cyfrowemu i to on mi daje dostęp do programów w pakiecie, jakby nie patrzył to jest to drugi podatek, bo prezesi tvp nie umieją gospodarować tym co mają . Zresztą jaki to ma sens skoro spikerzy i prezesi zarabiają wielokrotnie więcej niżeli premier-prezydent...coś tu nie tak..

  OdpowiedzUsuń
 85. próbujecie się kopać z koniem....
  a zaległość - będzie powiększana przez odsetki.
  Wystarczy mieć radio w samochodzie - i już jest się w obowiązku uiszczania abonamentu.

  bez znaczenia jest, co o tym myślicie - obowiązuje aktualny przepis prawa.
  a PiS go nie zmieni.
  no, chyba że na mniej sprzyjający posiadaczom odbiorników RTV.

  OdpowiedzUsuń
 86. Mam telewizor,..a nawet 2.I radio tez.I leza sobie wygodnie np.w piwnicy i na strychu. A co?,...Taki mam kaprys.Kupujac je, nigdzie nie znalazlam nakazu, ze ww urzadzenia nalezy zainstalowac w mieszkaniu i obwarowac je abonamentem.Wtedy bym sie zastanowila nad kupnem.Mialabym wybor.To,ze je kupulam, nikogo nie upowaznia do tego, by decydowac za mnie,kiedy mam zaczac je uzywac i rejestrowac.Nawet jezeli postawilabym sobie kilka takich urzadzen w jednym pokoju - to jeszcze trzeba mi udowodnic, ze z nich korzystam. Fakt,ze kupie kuchenke gazowa do lokalu w ktorym nie ma laczy gazowych, nie nakazuje mi placic za abonament jakim obciaza gazownia.

  OdpowiedzUsuń
 87. A dlaczego mam płacić abonament za posiadanie odbiornika?Przecież to jest moja prywatna własność,poczta mi go nie udostępniła do użytkowania.Kupiłam za swoje pieniądze a teraz mam płacić za to ze go mam?Płacę abonament dla tego co mi udostępnia programy.

  OdpowiedzUsuń
 88. No oczywiście abonament za posiadanie odbiornika? A kto jest właścicielem POCZTA Polska chyba nie jak zakupią mi odbiornik mogą żądać

  OdpowiedzUsuń
 89. A czy telewizja lub Poczta kupiła mi odbiornik że każą płacić nie za odbiór sygnału tylko za posiadany odbiornik telewizyjny czy radiowy? Gdzie tu sens i logika? Po prostu nie dajmy się zwariować.

  OdpowiedzUsuń
 90. A co w przypadku gdy tv kupiłem za gotówkę. Nie posiadam tv cyfrowej.Nie mam żadnej umowy. Czy wtedy poczta będzie mnie ścigać za abonament?

  OdpowiedzUsuń
 91. A co w przypadku gdy tv kupiłem za gotówkę. Nie posiadam tv cyfrowej.Nie mam żadnej umowy. Czy wtedy poczta będzie mnie ścigać za abonament?

  OdpowiedzUsuń
 92. Mam pytanie: kuiłem kilogram schabowego, za który zapłaciłem gotówką, na razie trzymam go w lodówce, którą również nabyłem na własność, lecz nigdy nie płaciłem od niej abonamentu. Czy w takim razie mogę bez złamania prawa zjeść owego schabowego nie płacąc od tego żadnych opłat konsumpcyjnych, tym bardziej, że wciąż przechowuję schaboszczaka w pewnie nielegalnie używanej lodówce, bo przecież bez opłat abonamentowych. W związku z powyższym ile opłat muszę wnieść chcąc skonsumować kotleta, bo nie wiem czy mam opłacić tylko konsumpcję schabowego, tylko abonament za lodówkę, w której go jedną dobę przechowywałem, czy może zsumować obie opłaty. Muszę jeszcze nadmienić, że lubię w czasie obiadu czytać gazetę, ale o abonament od prasy już nie zapytam, bo gdyby przyszło mi opłacić wszystkie opłaty, to na schabowego już nie byłoby mnie stać.

  OdpowiedzUsuń
 93. Nawet jeśli ktoś nie osiągnie wieku 75 lat, to może nie płacić jeśli jego dochód nie przekracza 2200 brutto. Słyszałam na poczcie jak pracownica poczty informowała klienta. Ta stwierdziła, że ma 1100 zł renty netto. Pracownica poczty stwierdziła, że w takiej sytuacji może być zwolniona z opłaty. Proszę sprawdzić dochód na osobę.

  OdpowiedzUsuń
 94. Apropo poczty polskiej to faktycznie tyle ma wspolnego z polska co i owy podatek. Zyje obecnie we Francji... i tu wlasnie kilka razy usilowalam aby ktos mi wutlumaczyl zasadnosc tego podatku. Zasada jak w Polsce wiec jawnie zerznieta z Francji wraz z pakietem wiekszosciowym udzialow Poczty Polskiej. Mianowicie od 3 lat pytam sensownie Pana w urzedzie skarbowym za co dokonuje sie tej oplaty. No wiec za abonament... Ok ale ja juz abonament telewizyjny place - przeciez nie mozna placic podwojnego podatku. Szanowny Pan odpowiada mi ze place za posiadanie odbiornika telewizyjnego i tu protestuje zadajac Panu kolejne pytanie - za odbiornik juz zaplacilam, zaplacilam za niego rowniez podatek VAT czyli podatek od towarow i uslug wiec wydaje mi sie ze i w tej kwestii place podwojny podatek? Dodalam jednoczesnie ze do 2013 roku nie posiadalam telewizora w domu jednak korzystalam z uslug radiofonii i telewizji poprzez odbiornik w samochodzie. Mianowicie posiadam radio w wyposazeniu jak wiekszosc ludzi wowczas nikt nie kazal mi placic abonamentu za ta usluge poniewaz nie mialam odbiornika telewizyjnego ( Usluga radia i telewizji ale tylko na odbiorniku TV?) Oczywiscie co slysze? Takie jest prawo 146 Euro :) Do dzisiaj nie uzyskalam sensownej odpowiedzi na moje jakze proste pytanie.

  OdpowiedzUsuń
 95. a gdzie ida pieniadze za reklamy skoro my mamy placic to oni niech nam placa bo jestesmy zmuszani do reklam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego na wypłaty dla redaktorów,dziennikarzy i oczywiście dla wielmożnego prezesa Kurskiego pewno ze 100tyś/miesiąc albo więcej!!!!!!!!

   Usuń
 96. Bzdura. Nic to pismo nie pomoże . Urząd skarbowy ściągnie z nadwyżki.

  OdpowiedzUsuń
 97. Gadzinowej TVPiS nie oglądam i nie zamierzam, ale w pakiecie kabla ją mam. Płacę tylko za dostawę sygnału i za ekstra zamawiane filmy...

  Może naiwny pomysł (ale co o nim sądzicie?): czy miałoby sens zwrócenie się do operatora kablówki o objęcie naszej umowy klauzulą poufności (innymi słowy aby ten zaszyfrował moje dane osobowe) ?

  OdpowiedzUsuń
 98. Z tym abonamentem to jak z samochodem,posiadasz to płacisz OC jeżeli nie zapłacisz w terminie to za każdy dzień zwłoki zapłacisz karę,Fundusz Gwarancyjny sam Cię wychaczy i po sprawie.Tak czy inaczej wyciągną kasę!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 99. Szkoda na ten temat W ogóle się wypowiadać banda złodziei na każdym kroku. Jeżeli chcą żeby płacić za abonament ( czyli za tzw. Telewizję publiczną ) to niech ją zakodują iten kto będzie chciał to gówno oglądać to będzie oglądał i będzie za ten syf płacić. Ale tak nie może być bo złodzieje (czytaj polski rząd ) musi każdego zerżnąć. Brak słów.....

  OdpowiedzUsuń
 100. A czy telewizja Polska jako spółka związała z wami umowy? Raczej nie a każda spółka żeby dostawać pieniądze musi zawierać umowę więc kij im w oko

  OdpowiedzUsuń
 101. ..za posiadanie telewizora trzeba zapłacic..to zaraz bedzie ze za lodówke pralke piekarnik itp...porazka ...nie da sie zyc w tym kraju

  OdpowiedzUsuń
 102. W Polsce opłata abonamentowa nie wiem dokładnie ale jakieś 17 zł. nazwano ją opłata od posiadania odbiornika TV,ściągalność opłaty 10%,Niemcy zmieniły zapis nie zależnie czy ktoś posiada TV czy nie to w momencie meldunku pod jakimś adresem w DE dostajemy pismo do zapłaty podatku RTV W WYSOKOŚCI 17,5 EURO !!! na miesiąc ściągalność 95% ,dłuższy okres nie płacenia opłaty RTV możliwość nawet więzienia.W Polsce wszyscy narzekają a mają płacić 25% tego co w DE a i tak nie płacą tylko narzekają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie żyjemy w DE tylko w PL niemcy tam niech sobie z ludzi robią jeleni

   Usuń
 103. A czy za posiadanie monitora gdzie mogę oglądać on-line programy TV też obowiązuje abonament? Większość stacji prowadzi przekaz stream więc płacimy za antenę na dachu czy za możliwość odbioru stacji w gospodarstwie domnowym?

  OdpowiedzUsuń
 104. Niestety to nie jest takie oczywiste jak w tym artykule. Mnie po wystosowanowaniu powyższego pisma przyszła odpowiedź z załącznikiem w postaci prawidłowej rejestracji i wysłanym zawiadomieniem.

  OdpowiedzUsuń
 105. Ja nie mam spusanej żadnej umowy na temat tv z nikim, z Pocztą Polską też nie, więc dlaczego mam płacić?

  OdpowiedzUsuń
 106. Dziwię się że wielu z was ma jeszcze tv w domu tego gówna już parę lat temu nie szło oglądać. A płacić trzeba bo z czego kolejny prezydent będzie dawał pieniądze Ukainie gdzie powstaje nowe żydowskie państwo. Po co wam te pudła skoro samodzielnie myśleć już nie potraficie , chcecie się jeszcze bardziej pogrążać ? teraz wszystko jest w necie ale i to się skończy pod pozorem ochrony obywateli.

  OdpowiedzUsuń
 107. prawda jest taka , że żeby płacić za cokolwiek musimy być związani umową pisemną , a jeśli następują jakieś zmiany to aneks do umowy na piśmie i to jest podstawa koniec kropka.Jeśli nie rozumieją tego jak im odpiszecie to do sądu , ja jestem w lepszej sytuacji bo sama sobie piszę i sama będę się bronić./

  OdpowiedzUsuń
 108. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 109. http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/i-sa-gl-1321-16/egzekucja_naleznosci_pienieznych_do_ktorych_nie_stosuje_sie_przepisow_ordynacji_podatkowej_art_ust/2503b44/9.html?q=&_symbol=653_6537&_haslo=Egzekucyjne+post%C4%99powanie&_sad=Wojew%C3%B3dzki+S%C4%85d+Administracyjny+w+Gliwicach&_skarzony=Dyrektor+Izby+Skarbowej&_okres=2017_03

  OdpowiedzUsuń
 110. Pamiętajcie ze odbiornik telewizyjny czy radiowy jest wasza własnoscia a TVPSA jest spólka i ja obowiazuje prawo handlowe - a skoro telewizor jest moja wlasnoscia to TVPSA nie ma prawa bez umowy i zgody emitowac reklam do mojej własnosci-a co oni robia abonament ty placisz ale z reklam maja krociowe zyski a ty z tego nic nie masz- w ustawie o abonamencie nie pisze nic ze TVPSA moze na waszym sprzecie emitowac reklamy ale za to jest ustawa o prywatnej własnosci a tu TVPSA i KRRiT cicho siedzi oni doskonale wiedza ze łamia prawa własnosciowe obywateli- ja juz z poczta polska sa walcze 15 miesiecy wlasnie w tej sprawie abonamentowej - nie poddawajcie sie i walczcie o swoje prawa

  OdpowiedzUsuń
 111. dobra zmiana tylko doi ze zwykłych obywateli i mami oczy niepotrzebnymi zmianami rozwalającymi nasz kraj.

  OdpowiedzUsuń
 112. Ja wyrejestrowałem odbiorniki na PP nie w sklepie mięsnym (mam dokument wyrejestrowania). Dostałem upomnienie na które odpowiedziałem i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem na odp. mimo adnotacji o odbiorze na piśmie. Tydzień temu US rozpoczął ściąganie abonamentu z mojej emerytury. W mieszkaniu nie mam TV ani radia hihihihi!!!!! co Wy na to???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest śmieszne. To bandytyzm w biały dzień, ale co taki szary Kowalski może? Płakać i płacić chyba...

   Usuń
 113. Z tego co się orientuję to TVP SA po przekształceniu w spółkę prawa handlowego miał obowiązek podpisać nowe umowy ze swoimi odbiorcami, czego nie uczynił. W związku z tym jego roszczenia w stosunku do posiadaczy odbiorników są bezzasadne.

  OdpowiedzUsuń
 114. Złodziejstwo w świetle prawa.
  Moja 73 letnia matka po śmierci mojego ojca przepisała na siebie odbiornik TV. Po zapłaceniu pierwszego abonamentu dostała informację o zajęciu komorniczym na poczet zaległych abonamentów. W piśmie wskazano zaległość z lat poprzedzających datę kiedy przerejestrowała odbiornik na siebie. Maszyna ruszyła nikt z nią nie chciał gadać. Jest nakaz trzeba płacić. Urząd skarbowy zabrał pieniądze. Kiedy przedstawiła dokumenty. że w okresie którego dotyczy windykacja mąż regularnie opłacał abonament wstrzymano egzekucję, ale zajętych pieniędzy nie zwrócono (800 zł przepadło). To chory kraj. Jak to jest możliwe, że osoba która rejestruje odbiornik 2017 roku dostaje nakaz płatniczy za 2016 i wcześniejsze lata. Przecież to jest wyłudzenie które powinno być ścigane z urzędu.

  OdpowiedzUsuń

 
Top