Amerykańska firma Amway, sprzedająca kosmetyki, środki czystości oraz suplementy diety, będzie rozwijać niedawno kupioną markę napojów energetycznych XS. Według firmy w ciągu kilku lat rynek ten ma wzrosnąć o 13 procent.


Amway ostatnio przejął markę napojów energetycznych XS. Nabyliśmy ją dlatego, że jest to dobra, silna i obiecująca marka, tym samym dołączyliśmy do bardzo szybko rosnącego rynku napojów energetycznych – wyjaśnia Anna Pietrzak, dyrektor sprzedaży Amway na region Europy Wschodniej.

Jak dodaje, według badań Euromonitor International rynek napojów energetycznych wzrósł od 1999 roku z ok. 4 mld dolarów do prawie 28 mld dolarów w 2013 roku i w zakłada się jego dalszy rozwój. Ocenia się, że do 2018 roku może się rozwinąć o kolejne 13 procent.
– Produkty marki XS sprzedawaliśmy od 2003 roku poprzez kanał sprzedaży bezpośredniej, angażowaliśmy do tego naszych niezależnych przedsiębiorców. Od tego czasu sprzedaż osiągnęła około 150 mln dol. w skali światowej. – wyjaśnia Anna Pietrzak. – Marka jest już obecna na 38 rynkach. W Polsce i krajach bałtyckich napój XS sprzedajemy niecałe dwa lata i już widzę tu duży potencjał.
Według danych przytaczanych przez Annę Pietrzak 36 procent konsumentów napojów energetycznych w Polsce jest otwartych na nowe smaki, a marka XS zamierza wprowadzać wiele różnorodnych smaków.

– W Polsce na razie sprzedajemy cztery smaki, czyli owoce tropikalne, owoce leśne, cytrynowy i klasyczny. W tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży nowy smak – różowy grejpfrut – wymienia dyrektor Anna Pietrzak.

Kolejnymi, nowymi produktami pod marką Amway będą kosmetyki pielęgnacyjne oraz kosmetyki kolorowe z linii Artistry. Innym wyzwaniem dla firmy będzie odnowienie marki eSpring, którą sygnowane są specjalne systemy oczyszczania wody.
– eSpring to najlepiej sprzedający się produkt tego rodzaju na całym świecie, marka numer jeden. Planujemy jej odnowienie, rebranding, przedłużymy też gwarancję – podkreśla Pietrzak.
Firma Amway na większości rynków w regionie Europy Wschodniej i Środkowej jest obecna od lat 90. Jak tłumaczy Anna Pietrzak, rynki te są już dojrzałe i znajdują się na podobnym etapie rozwoju.

– Są to rynki, które charakteryzują się stabilnym rozwojem, więc nie mamy tutaj spektakularnych wzrostów, ale nie notujemy też szczególnych spadków. Są to rynki przewidywalne, a na takich łatwiej jest prowadzić biznes – ocenia ekspertka.

Jak mówi Anna Pietrzak, rynki te obejmują 125-milionową populację, która jest potencjalną grupą docelową dla Amwaya. Firma sprzedaje produkty codziennego użytku, jak kosmetyki, środki chemii gospodarczej, środki higieny osobistej, suplementy diety i inne produkty codziennego użytku.
– W tym roku planujemy bardziej otworzyć się na klienta zewnętrznego, będziemy starali się swoimi działaniami wesprzeć naszych przedsiębiorców w ich pracy, wykorzystując do tego sprawdzone działania promocyjne, jak np. wystawy produktów, nazywane przez nas Amway Expo – tłumaczy dyrektor Anna Pietrzak. – Amway Expo to impreza otwarta dla wszystkich, na której można zapoznać się z ofertą produktową firmy lub bezpośrednio wypróbować odpowiedni kosmetyk. Kolejną formą eventów, które chcemy zaproponować także na innych rynkach, są Beauty Show – to bardzo ekskluzywne imprezy robione w pięknym otoczeniu, w odpowiedniej oprawie, gdzie panie mogą nie tylko przy pomocy specjalistów dobrać odpowiedni kosmetyk, lecz także np. podarować sobie odrobinę luksusu w postaci profesjonalnego makijażu, w trakcie którego popija się lampkę szampana – wyjaśnia
. Kolejną formą prezentacji marek Amway jest promocja marki suplementów diety Nutrilite poprzez sponsoring imprez sportowych, takich jak biegi (w Warszawie, Budapeszcie, Bukareszcie i Bratysławie), wyścigi rowerowe (w Wilnie i Rydze), piłkę plażową czy siatkówkę śniegową.

Wydarzenia związane z marką Amway i jej brandami produktowymi pozwalają lepiej się z nią zapoznać klientom i zbudować wizerunek firmy pomagającej ludziom lepiej żyć.
| Newseria |
#end.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Top