Lion's Bank postanowił wyróżnić się na rynku i wprowadzić jako pierwszy na świecie metalową, ciętą kartę kredytową. Karta ta jest także jedyną w Europie kartą pionową z ukrytymi z tyłu numerami seryjnymi. Ze względu na oryginalny projekt karty, bank określa ją jako biżuterię bankową. Nie jest to jednak produkt skierowany wyłącznie do kobiet.
Srebrna karta wykonana jest ze stopu metali, takich jak miedź, cynk i nikiel. Ma minimalistyczny, nowoczesny design i polerowany, lustrzany logotyp. Kształtem przypomina klucz, co ma symbolizować dawanie dostępu do wszystkich drzwi.
– Usunęliśmy z jej frontu wszystko, co mogło wpływać na czystość jej powierzchni – mówi Remigiusz Dymek, twórca koncepcji wizualnej, dyrektor artystyczny Lion's Banku. – Widać tylko to, co najważniejsze, jak lustrzany logotyp lwa, będącego symbolem naszego banku. Sądzę, że ta karta nie może pozostać niezauważona po jej wyjęciu. To produkt dla niepokornych osób – dodaje Dymek.Karta jest przeznaczona dla wybranych klientów Lion’s Banku.
– Będą z niej korzystać osoby zamożne, którym to prawo przyzna zarząd – mówi Augustyniak. – Nie chcę mówić o ich aktywach, wartości majątku, ale jest oczywiste, że będą to osoby korzystające z private bankingu.
Jej cechą szczególną jest też brak górnego limitu zadłużenia. Posiadacze karty będą mieli dostęp do usług concierge zapewnianych przez londyńską Quintessentially Lifestyle.
Karty o unikalnych właściwościach zarezerwowane są dla najbogatszych klientów. Na świecie można spotkać też karty wysadzane diamentami (wydaje Dubai First Royale), karty ze stopu złota i palladu (JP Morgan i jego Palladium Card) czy z tytanu (American Express Card tzw. Centurion). Warto przy okazji przypomnieć, że metalową kartę debetową (o regularnym kształcie) wydaje już na naszym rynku Getin Noble Bank. Do najbardziej prestiżowych kart dostępnych w Polsce zaliczamy też Visę Infinity, MasterCard World Signia i czarne karty z portfolio Diners Club.
| Newseria / prnews |
#end.
0 komentarze:
Prześlij komentarz