Prokuratura sprawdzi oświadczenia majątkowe posła PiS Adama Hofmana. Chodzi o tajemnicze przelewy jakie poseł zataił w swojej deklaracji podatkowej.Prokuratura sprawdzi oświadczenie majątkowe posła PiS Adama Hofmana. Centralne Biuro Antykorupcyjne przesłało do prokuratury rejonowej w Kaliszu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Adama Hofmana. Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński powiedział IAR, ze chodzi o oświadczenia majątkowe parlamentarzysty. Prokuratura rejonowa w Kaliszu przesłała zawiadomienie do prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zastępca tamtejszego prokuratora okręgowego Janusz Walczak powiedział IAR, że pismo dotyczy "narażenia na uszczuplenie podatkowe w związku ze składanymi deklaracjami". Dodał, że materiały są obszerne, liczą kilkaset stron. Badane były między innymi przepływy na rachunkach bankowych. Po analizie materiałów śledczy zdecydują o dalszych działaniach. O sprawie powiadomiono też prokuratora generalnego.

W oświadczeniach majątkowych Adama Hofmana agenci CBA znaleźli kwoty, które wpłynęły na konto, a nie zostały zgłoszone urzędowi skarbowemu. W latach 2007-2012, czyli przez pięć lat, CBA znalazło takie transakcje na sumę około 100 tys. złotych.

Adam Hofman tłumaczy się błędem podatkowym. Miał nie odprowadzić podatku od pożyczki i zapewnia, że nie ma sobie niczego do zarzuceni. Kto przejmie po nim stanowisko rzecznika PiS, na razie nie wiadomo.

Były już rzecznik PiS zawiesił swoje członkostwo w partii i przestał być szefem regionu, nie będzie też członkiem klubu parlamentarnego – potwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Decyzję miał podjąć sam Hofman.

CBA analizuje oświadczenia majątkowe wszystkich posłów i senatorów. Kontrola obejmowała lata 2007-2012. Więcej o Hofmanie

Dziennik Gazeta Prawna | MB, Dziennik Gazeta Prawna |
#end.

2 komentarze:

  1. Mały krętacz. Taki własnie jest PiS.

    OdpowiedzUsuń
  2. W PiSie są sami oszuści, szubrawcy i skazancy. Co nie ukradną to oddadzą klerowi, i jak dalej zyć, gdy taki przykład idzie z "GÓRY" ?

    OdpowiedzUsuń

 
Top