PKP Intercity zapowiada walkę cenową o pasażera, którego zamierza odebrać Polskiemu Busowi oraz linii Ryanair. Będzie naprawdę tanio.


Pojawienie się pociągu Pendolino na polskich torach spowoduje walkę o klienta m.in z Polskim Busem i Ryanairem. W wielu przypadkach cena biletu za przejazd tym supernowoczesnym pociągiem może sięgać 49 zł. Już teraz wiadomo, że studenci będą mogli skorzystać z ustawowej zniżki uprawniającej ich do przejazdu nawet z... 24,01 zł. W ten sposób PKP walczy o klientów z Polskim Busem, gdzie cena biletu np.: na trasie z Warszawy do Wrocławia wynosi 15 - 30 zł. Z kolei Ryanair, który zamierza od 2014 roku latać między tymi miastami deklaruje ceny biletów od 49 zł.

Według planu, pierwsze składy z Pendolino pojawią się w rozkładzie jazdy w grudniu 2014 roku. To wtedy wybuchnie wojna cenowa, na której wszyscy skorzystamy.

Taniej niż... samolotem

PKP Intercity zapowiada również że przejazd pociągiem z Warszawy do Gdańska będzie docelowo trwał 2 godziny 40 minut. Spółka planuje uruchomić dziewięć połączeń w ciągu dnia i jest dobrej myśli - władze spółki wychodzą z założenia, że kolej łączy centra miast i ma możliwość walki z liniami lotniczymi.

Wiadomo też, że PKP IC konkurować będzie nie tylko wygodą połączenia między centrum Warszawy, a centrum Gdańska czy Wrocławia. Ceny biletów na tych trasach mają zaczynać się od 49 złotych i, podobnie jak w liniach lotniczych, zależeć będą one od tego kiedy kupimy bilet, godziny wyjazdu pociągu czy jego trasy. Pociągi Pendolino będą jeździły, jako EIC Premium.

Obecnie PKP IC ma średnio sześć połączeń Warszawy z Gdańskiem w ciągu dnia, a do Wrocławia jeździ dziesięć pociągów. Najkrótszy czas przejazdu do Gdańska to około pięć i pół godziny, a do Wrocławia około sześciu godzin.

Do czasu przelotu samolotem między miastami w Polsce (ok. 40 minut do godziny), należy doliczyć czasy dojazdu do i z lotniska. Czasowo oferta PKP IC może być równie atrakcyjna, co oferta linii lotniczych.

| PKP IC |
#end.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Top