Piotr Ikonowicz, prywatnie brat Magdy Gessler, spędzi najbliższe trzy miesiące w więzieniu?

Piotr Ikonowicz, prywatnie brat Magdy Gessler, spędzi najbliższe trzy miesiące w więzieniu? Tym, że dostał wezwanie do stawienia się w areszcie, pochwalił się na swoim profilu na Facebooku:

Przed chwilą otrzymałem wezwanie do stawienia się w areszcie celem odbycia zastępczej kary 90 dni pozbawienia wolności. Chodzi o blokadę eksmisji pary staruszków na ulicy Olimpijskiej w 200o roku kiedy jeszcze byłem posłem. Właściciel kamienicy pan Gajny kłamliwie oskarżył mnie o pobicie go. Sąd przyznał mu racje, chodź poza nim nikt włącznie z policja na rozprawie nie poparł jego wersji wydarzeń. Skazano mnie w 2008 roku na 6 miesięcy ograniczenia wolności (prac społecznie użytecznych),. Poniewaz nie zgadzałem się z wyrokiem, nie wykonałem kary. Teraz za pomaganie ludziom mam iść do więzienia. To jest cena, na której w tym systemie trzeba byc przygotowanym kiedy sie pomaga słabszym.


Piotr Ikonowicz to działacz społeczny i polityk o lewicowych poglądach. Był jednym z liderów Polskiej Partii Socjalistycznej, a w latach 1993-2001 pełnił funkcję posła z ramienia partii SLD.

| Dziennik.pl | #end.

 
Top