W nowym Audi A8 kierunkowskazy mają formę zapalających się kolejno świetlnych segmentów. Dzięki temu sygnalizowanie manewru jest lepiej widoczne przez innych kierowców.

Każdy z migaczy zintegrowano z przednimi reflektorami składającymi się z 18 diod, ułożonych liniowo i zgrupowanych w 7 segmentach. Światła tylne, złożone z 24 diod w 8 segmentach, również dają możliwość zastosowania kierunkowskazów ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania. Po włączeniu migacza, bloki diod aktywują się w cyklu co 20 milisekund, kolejno od wewnątrz do zewnątrz, w kierunku skręcania.

Po 150 milisekundach świecą się wszystkie segmenty, a pełną moc świetlną osiągają po 250 milisekundach. Następnie cały kierunkowskaz wygasa i cykl rozpoczyna się od nowa. 25 diod w każdym reflektorze zapewnia emisję światła o zróżnicowanym natężeniu - gdy kamera pokładowa wykryje pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, reflektory Audi Matrix LED odpowiednio redukują swój zakres, wyłączając lub przyciemniając poszczególne diody. Pozostałe świecą nadal jasnym światłem.

Ponadto reflektory Audi Matrix LED mają sterowaną nawigacją funkcję doświetlania zakrętów, a także w ramach pakietu "asystent jazdy nocą", specjalny system oświetlający pieszych na poboczu - ostrzegający ich przed naszym pojazdem i nas przed pieszymi. Nowe Audi A8 zostanie zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. /Źródło: Audi Polska/ #end.

 
Top