W  Szwajcarii ruszył pierwszym na świecie "sex drive-in" zbudowanym w Zurychu za pieniądze… z miejskiej kasy. Inwestycja została zatwierdzona w lokalnym referendum.

Kosztem 2,3 mln dolarów w zachodniej części miasta, w dawnej dzielnicy przemysłowej powstał „sex driver-in”. Na otoczonym za wysokim płotem obszarze zbudowano dziewięć boksów, będących czymś w rodzaju przystanków na wytyczonej trasie. Kierowca, wjeżdża do wolnego w danej chwili boksu, w którym zamawia rodzaj seksu i negocjuje zapłatę z prostytutką.

Boksy są specjalnie skonstruowane. Są na tyle wąskie, aby kierowca nie mógł wysiąść z samochodu. Prostytutka wchodzi do auta klienta od strony pasażera mając w zasięgu ręki przycisk alarmowy „na wszelki wypadek”. Póki co jednak, wypadki zdarzają się niezwykle rzadko, bo i zasady użytkowania „sex drive in" są jasno określone.

Przede wszystkim, klient nie może mieć mniej niż 18 lat, w jednym samochodzie może być tylko jeden klient. Klient nie może przyjechać rowerem lub motorem. Po „skonsumowaniu” usługi klient ma obowiązek natychmiast wyrzucić prezerwatywę do specjalnego pojemnika.

Wszystko ogrodzone jest wysokim parkanem uniemożliwiającym obserwację zewnątrz. Przed wjazdem, przy bramie pilnowanej przez strażników, znajduje się znak z czerwonym parasolem informujący, jest to obszar świadczenia usług seksualnych.

W Szwajcarii prostytucja jest legalna. Prostytutka jest tu traktowana jak osoba prowadząca działalność gospodarczą, od której odprowadza podatki. Miasto tworząc „sex driver-in" chciało „ucywilizować” tę działalność oraz lepiej kontrolować pod względem sanitarnym i HIV. Chodzi głównie o walkę z nielegalną prostytucją, która pojawiła się wraz z napływem prostytutek z Europy Wschodniej, głównie z Rumunii oraz walkę z przemocą.

Władze miasta nie ukrywają też, że powodem budowy tego specyficznego przybytku było pozbycie się prostytutek z centrum Zurychu gdzie prostytutki najczęściej oferują swoje usługi, szczególnie w dzielnicy Sihlquai.

/Foto: SkyNews/  #end.

 
Top