Damska suknia w cenie super samochodu? Kto tak myśli może uchodzić za... centusia. Ceny najdroższych sukni przewyższaja ceny wielkich posiadłości we Francji lub na Florydzie

Od dłuższego czasu panuje trend na kreowanie ultra drogich rzeczy takich jak np. lakier pokrywający paznokcie złotem, babeczki zdobione biżuterią, koktajle z odrobiną kruszca, komputery wykańczane diamentami i różne inne przedmioty codziennego użytku doczekały się swoich ''super'' drogich wersji.

Nie inaczej jest też w świecie mody, gdzie różni projektanci prześcigają się w tworzeniu jak najdroższego elementu garderoby: butów, torebek czy okularów słonecznych. Obecnie tytuł najdroższej sukienki należy do tej, stworzonej przez malezyjskiego projektanta Faisola Abdullaha - kosztowała 30 millionów dolarów (ponad miliard złotych!). Krótka, półprzeźroczysta kreacja zdobiona jest 751 diamentami ważącymi ponad tysiąc karatów. Wszystkei pochodzą z pracowni jubilerskiej znanego bliskowschodniego twórcy Roberta Mouawada, ukochanego jubilera Angeliny Jolie czy Nicole Kidman.

Znacznie "tańsza" jest druga w rankingu kreacja, w której Samantha Mumba pojawiła się na premierze filmu "Spider Man 2" w 2004. Sukienka projektu Scotta Hanshalla nawiązywała swoją strukturą do premierowego obrazu o Człowieku-Pająku. Ale to nie jej krój wzbudził najwięcej emocji. Do dziś sukienka Mumby uważana jest za jedną z najbardziej eskluzywnych, bo najdroższych sukienek świata - kosztowała 5 mln funtów (30 mln złotych!). Taki wynik dało naszycie na tkaninie 3 tysięcy diamentów w kształcie pajęczej sieci.

Trzecia z kolei to kreacja stworzona przez brytyjską projektantkę Debbie Wingham. Wyceniona na 3,5 mln funtów (ok 19 mln.zl) ważąca 13 kg ozdobiona została 25 dwukaratowymi czarnymi diamentami a dodatkowo następne 25 tychże kamieni znalazło
się na bolerku, w którym diamenty tworzą całą linię ramion. Debbie jest znana w świecie celebrytów a jej kreacje nosiły min. Kate Winslet, Dita von Teese czy Hillary Swank. Suknia miała swoją premierę w lipcu w Billionares Club na dachu Fairmont w Monte Carlo oraz we wrześniu prezentowana była w Fairmont Grand Hotel w Kijowie. Dodatkowo przewidziane są prezentacje w Dubaju, Szwajcarii, Mumbaju i USA. Projektantka jest też autorką kolekcji jeansów zdobionych diamentami. Każda para spodni uszyta jest z najlepszego gatunku jeansu i zdobiona jest diamencikami (wszystko ręcznie szyte w Uk). Kolekcja jest bardzo limitowana i ogranicza się do 750 par zdobionych czarnymi diamentami oraz 1500 par zdobionych białymi. Ceny zaczynają się od ok 2300 euro za sztukę.

#end.
 
Top