Usterka w systemie zarządzania kontaktami na Facebooku sprawiła, że zostały ujawnione prywatne dane aż 6 milionów użytkowników.

 

Aby rekomendować użytkownikom nowych znajomych i synchronizować zewnętrzne listy kontaktów z profilami w serwisie, Facebook przechowuje takie dane jak numery telefonu czy adresy poczty elektronicznej przypisane do konkretnych osób. Wgląd w takie informacje nie jest możliwy, jednak w wyniku błędu przypadkowo ujawnione zostały informacje dotyczące około 6 milionów ludzi.

Problem wynikł w związku z usterką funkcji archiwizowania danych. Facebook umożliwia pobranie informacji na temat swojego konta, zawierających między innymi zdjęcia czy rozmowy z czatu, ale także listę znajomych. Przez błąd, do listy tej dołączone były też adresy mailowe oraz numery telefonu części użytkowników, nawet jeśli nie zezwalali oni na ich ujawnianie.

Usterka została już naprawiona i funkcja archiwizowania danych działa poprawnie. Osoby, których dane zostały ujawnione powinny otrzymać od serwisu stosowne powiadomienie drogą mailową. /Wirtualnemedia.pl/


 
Top