Jarosław Kaczyński przemówił i już jest wesoło. Prezes oświadczył mianowicie, że jest w stanie zgodzić się na nowe wybory. Ktoś go prosił o zgodę? Uprzejmie proszę o informację kto.

 

Prezes jest łaskawy. On się zgodzi na nowe wybory pod warunkiem. Po pierwsze Tusk ma zrezygnować z premierostwa. Dlaczego ma zrezygnować? Bo prezes jest skłonny zgodzić się na nowe wybory. Ale to nie koniec warunków. Prezes chce, by Tusk się wycofał z Kancelarii Premiera i zgodził na to, by premierem został człowiek z tabletu, techniczny Gliński.

Super. Propozycja jest poważna. Równie dobrze prezes mógłby powiedzieć, że zgadza się na to, bym wyprowadził się ze swojego domu, ale pod warunkiem, że zamieszka w nim Gliński. Albo też mógłby Kaczyński powiedzieć, że jest gotów wystąpić w piłkarskiej reprezentacji, pod warunkiem, że Fornalik zrezygnuje z funkcji trenera, trenerem zostanie Hofman, a Lewandowski będzie wycofany do obrony, bo prezes ewentualnie jest skłonny zagrać w ataku, pod warunkiem oczywiście, że będzie strzelał gole, bo tylko wtedy mecz będzie fair.

Prezes mówi, że Gliński musi zostać premierem, żeby uporządkować sytuację w kraju. To ja już chyba wolę bałagan w kraju, bo jak Gliński ma porządkować w ramach przygotowań do porządków Kaczyńskiego, to bałagan nie jest opcją do wzgardzenia.

A tak w ogóle, to prezes chce jeszcze zabezpieczenia wolnych wyborów, by były wolne i demokratyczne. Wolne i demokratyczne będą, gdy wygra PIS. Jak PIS przegra będą niewolne i niedemokratyczne.Podobnie z Polską, która jest wolna i demokratyczna, gdy rządzi Kaczyński i jedynie w tym wypadku.

Stęskniliśmy się za prezesem w jego topowej formie. Forma szczytu jeszcze nie osiągnęła, ale prezes wraca do swojej naturalnej dyspozycji. To dobra wiadomość, bo niektórzy zaczynali zapominać, że białe jest jednak białe, a czarne czarne, czego prezes nie uzna nigdy, co sam zapowiedział siedem lat temu w swoim expose. Niektórzy mówią błędnie, że nie ma alternatywy dla Platformy i Tuska. Owszem jest. Warto się jej przyjrzeć i jednocześnie radować, że alternatywa znowu zaczyna być sobą. 


Tomasz Lis /NaTemat/
 
 
Top