PKN Orlen poinformował w komunikacie, że nie zamierza sprzedawać udziałów w Orlen Lietuva. Napisano też, że PKN Orlen nie jest również zainteresowany sprzedażą paliw pod marką Rosnieft.

 

Pragniemy kategorycznie podkreślić, iż PKN Orlen nie prowadzi żadnych działań zmierzających do zbycia udziałów w spółce Orlen Lietuva. Koncern nie bierze i nie jest również zainteresowany udziałem w projekcie sprzedaży paliw na Białorusi, w Polsce i w Niemczach, który miałaby funkcjonować pod marką Rosnieft. Nie są też prowadzone żadne rozmowy z firmą Rosnieft na temat innych kontraktów na dostawy ropy dla PKN Orlen" - napisano w komunikacie.

O tym, że PKN Orlen prosi Rosnieft o zwiększenie dostaw ropy napisał w czwartek rosyjski dziennik "Wiedomosti". W zamian - jak twierdzi moskiewska gazeta - oferuje część swoich akcji, rafinerię Mazeikiu Nafta i pomoc w budowie w Europie sieci stacji paliwowych Rosnieftu.

- Informacje dotyczące zacieśnienia współpracy pomiędzy PKN Orlen a Rosnieftem są nieprawdziwe i niezgodne z rzeczywistymi zamiarami polskiej spółki oraz jej głównego akcjonariusza – skarbu państwa. Rosjanie podrzucając różne tematy, usiłują manipulować polską opinią publiczną i naszymi politykami. Tak było w wypadku memorandum w sprawie Jamału II. Teraz mamy kolejną odsłonę tych działań, sprawę Orlenu – mówi Piotr Naimski, były wiceminister gospodarki.(PAP) 


 
 
Top