Aplikacja w telefonie pozwala poznać historię szkodowości samochodu i jego szacunkową wartość do ubezpieczenia. Handlarze nie są zachwyceni tym pomysłem.

Kupujesz samochód z drugiej ręki. Mamy dobrą wiadomość. Generali udostępnia specjalną aplikację na komórkę, dzięki której w ciągu kilku minut każdy - nie tylko klient Generali - może sprawdzić historię pojazdu i ewentualnie zweryfikować zapewnienia sprzedawcy jego o "bez wypadkowości".


Sposób okazał się banalnie prosty i zarazem skuteczny. Otóż, Generali  daje użytkownikom dostęp do bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który prowadzi ewidencję polis i szkód z ostatnich pięciu lat. Aplikacja pozwoli nie tylko poznać wykaz szkód, ale także ich wartość, a więc samemu oszacować czy była to naprawa szyby, czy raczej poważny wypadek. A to wszystko dostępne tylko na podstawie zeskanowanego 2D AZTEC kodu z dowodu rejestracyjnego auta.

- Instytucje finansowe z reguły nie wykorzystują w pełni możliwości platform mobilnych, bo też nie jest to zagadnienie łatwe. Problem z aplikacjami mobilnymi na rynku ubezpieczeniowym polega m.in. na tym, że Klienci korzystają z nich tylko wtedy, kiedy muszą zlikwidować szkodę bądź wystąpić z wnioskiem o wypłatę świadczenia. A taka funkcjonalność z definicji adresowana jest do ledwie kilku procent klientów. Budując ‘Generali Auto’ chcieliśmy stworzyć narzędzie o wielu funkcjonalnościach, z którego Klienci będą chcieli korzystać dużo częściej, niż tylko w przypadku zgłoszenia szkody czy zakupu polisy. Dodatkowo przyświecała nam idea budowania świadomości zakupowej kierowców i przestrzeganie przed zakupem pojazdów o niepewnym pochodzeniu, co jest możliwe dzięki sprawdzaniu historii szkodowej samochodu podczas kalkulacji składki. – powiedział Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Po zeskanowaniu tzw. 2D AZTEC kodu z dowodu rejestracyjnego użytkownik aplikacji Generali może sprawdzić szacunkową wycenę pojazdu, wykorzystując informacje z bazy danych firmy Eurotax. Choć wycena jest szacunkowa – tzn. finalny koszt pojazdu jest uzależniony od szczegółów wyposażenia dodatkowego w danym samochodzie – to Generali dołożyło wszelkich starań, aby kalkulacja ceny pojazdu była maksymalnie dokładna. W tym celu użytkownik w przejrzysty sposób wybiera dokładny model pojazdu i jego przebieg, które to parametry maksymalnie precyzują wycenę pojazdu. Więcej + Pobierz program 


 
Top