Boeing 787 Dreamliner należący do PLL LOT wrócił we wtorek z Etiopii do Warszawy po modernizacji akumulatorów – poinformował PAP rzecznik spółki Marek Kłuciński. Przegląd przechodzi jeszcze druga maszyna, która była uziemiona na warszawskim Lotnisku Chopina.

 

Samolot, który przyleciał we wtorek, przez kilka miesięcy stał na lotnisku w Chicago. W połowie maja poleciał z USA na przegląd do centrum serwisowego Boeinga w Etiopii. Tam remont przechodzi jeszcze dreamliner, który był uziemiony na płycie warszawskiego lotniska.

Natomiast w piątek prosto z fabryki ze Stanów Zjednoczonych przyleciał kolejny, trzeci dreamliner należący do polskiego przewoźnika.

"W tej chwili w Warszawie mamy dwa B787 ze sprawnymi akumulatorami" – powiedział rzecznik. Dodał, że pod koniec maja spółka powinna już mieć w Warszawie wszystkie trzy maszyny.

Prezes polskiego przewoźnika Sebastian Mikosz powiedział PAP niedawno, że spółka rozpoczęła już procedurę odbioru czwartego B787, który w lipcu powinien być w Warszawie. Piąty ma być dostarczony spółce w sierpniu. "Pod koniec sierpnia planujemy wprowadzić pięć samolotów do siatki połączeń" - mówił. /PAP/  Więcej


 
Top