Nie udał się rozpoczęty 7 kwietnia przez hakerów z Anonymous atak na izraelskie zasoby internetowe – poinformował rzecznik prasowy Krajowego Biura Cybernetycznego Yitzhak Ben Yisrael. Hakerzy z Anonymous twierdzą co innego.Grupa hakerów Anonymous zaatakowała ponad 100 tysięcy izraelskich stron podczas zakrojonej na szeroką skalę akcji #OpIsrael, która odbyła się 7 kwietnia – poinformowano na mikroblogu, specjalnie utworzonym w celu informowania o przebiegu ataku (https://twitter.com/Op_ Israel/status/ 320957190309543938).

W komunikacie pokreślono także, że ofiarami hakerów padło 40 tys. stron na Facebooku i 5000 kont na Twitterze. Oprócz tego twierdzi się, że zhakowano 30 tys. kont bankowych, należących do Izraelczyków. Łączne szkody po ataku hakerzy oszacowali na 3 miliardy dolarów.

Tymczasem przedstawiciel narodowego biura cybernetycznego Yitzhak Ben Yisrael oświadczył, że większość prób hakerów zablokowania stron nie powiodła się. „Nie zauważyliśmy żadnych znaczących szkód. Anonymous nie ma wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do tego, żeby zaszkodzić kluczowej infrastrukturze kraju. I jeśli naprawdę zamierzaliby to zrobić, to by wcześniej nie poinformowali o tym. Chcą po prostu zrobić jak najwięcej szumu wokół siebie i zwrócić uwagę na sprawy bliskie ich sercu” – powiedział Yitzhak Ben Yisrael .
 
Top