- No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży – skomentowała na swoim profilu FB Ewa Wójciak, dyrektor Teatru Dnia Ósmego. Ministerstwo Kultury zamierza cofnąć dotacje na teatr. Kilka osób prywatnych zamierza też złożyć wnioski do prokuratury o obrazę uczuć religijnych. Sprawa dotarła nawet do Watykanu.


Ewa Wójciak, dyrektor Teatru Dnia Ósmego swój komentarz napisała niedługo po ogłoszeniu osoby nowego Papieża i nie zamierza wycofać się z tego, co napisała nawet pomimo olbrzymiej fali krytyki płynącej zz niemal każdych środowisk.
- To jest inwektywa, zgadzam się i nie mam zamiaru o tym dyskutować. Ja się nie wypieram, tego nie kryję i nie chcę się z tego wycofać. Tak myślę o tym panu i podtrzymuję swoją opinię. (...) Nie mam poczucia, że kogoś obraziłam - powiedziała Wójciak podczas wizyty w studiu jednego z lokalnych kanałów TV.
Sprawy nie chciał komentować Bogdan Zdrojewski. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, ze Ministerstwo prawdopodobnie wycofa się z dotacji na teatr. Konsekwencje dla dyrektorki ale też dla znanego teatru mogą być jeszcze większe. Niektórzy sponsorzy rozważają możliwość zaprzestania sponsorowania Teatru jeżeli Wójciak nadal będzie stała na jego czele. Kilka osób prywatnych zamierza złożyć doniesienie do prokuratury o obrazę uczuć religijnych. Wypowiedź Wójciak dotarła również do samego Watykanu, który jednak nie ustosunkował się jeszcze do całej sprawy.

Dyrektor Wójciak zasiadała w Wielkopolskim Honorowym Komitecie Poparcia Bronisława Komorowskiego. Było o niej głośno, gdy wraz ze swoim zespołem teatralnym Teatrem Ósmego Dnia wysłała specjalny list, biorący w obronę ówczesnego posła PO - Janusza Palikota, na którego spadła lawina krytyki za sugestie tego, że prezydent Kaczyński wchodził na pokład tupolewa pod wpływem alkoholu.

Ewa Wójciak odmówiła nam komentarza, zasłaniając się prawem do wolności wypowiedzi.
 
Top