Brytyjski koncern, we współpracy z firmą Factory Bikes, stworzył limitowaną serię rowerów One-77. Za dwukołowego Aston Martina zapłacić trzeba blisko czterdzieści tysięcy dolarów.


To jeden z najbardziej zaawansowanych technologiczne rowerów na świecie. Technologia, którą zastosowano przy produkcji, wykorzystała wcześniej firma Factory Bikes do modelu Factor 001. Rama i 8-szprychowe koła wykonane są w pełni z włókna węglowego. Rower wyposażony jest także w tarczowe hamulce hydrauliczne oraz skórzane rączki i siedzenie.

Dodatkowo One-77 naszpikowany jest elektroniką. Zamontowane w konstrukcji czujniki dostarczają informacji nie tylko o prędkości jazdy, temperaturze, czy współczynniku VAM. Odczytują one także bieżący zapis EKG, temperaturę ciała podróżującego oraz częstotliwość oddychania.

Model One-77 został wyprodukowany tylko w 77 egzemplarzach. Zapłacić trzeba za niego, w przeliczeniu na złotówki, ponad 130 tysięcy. (25 tys GBF)

Aston Martin od pewnego czasu przestaje kojarzyć się miłośnikom tylko z legendarną marką samochodów, którą ukochał sam agent 007 - James Bond. Poza rowerem, designerzy z koncernu w Gaydon, już wcześniej stworzyli futurystyczną kolekcję mebli biurowych.


 


 
Top