Grupa Integer.pl inicjuje działalność w sektorze ubezpieczeń. Firma rozpoczęła właśnie sprzedaż produktów ubezpieczeniowych LINK4 w POK InPost na terenie kraju. Integrer.pl chce w ciągu kolejnych 3 lat stać się znaczącym graczem na rynku sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, który w 2014 roku może osiągnąć poziom 37,8 mld zł, z perspektywą wzrostu o 70% w okresie najbliższych 5 lat.

InPost Finanse, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy z Grupy Integer.pl - w oparciu o rozbudowaną sieć placówek InPost, wielomilionową bazę klientów oraz kompatybilność usług ubezpieczeniowych i finansowych - dywersyfikuje działalność w segmencie usług skierowanych do klientów indywidualnych.
„Nasza aktywność w sektorze ubezpieczeń nie jest przypadkowa. Każda działalność, którą rozpoczynamy w dużej mierze bazuje na infrastrukturze, potencjale biznesowym i zapleczu logistyczno-technologicznym pozostałych spółek z Grupy Integer.pl. Tak jest również tym razem. Prowadząc działalność pocztowo-finansową nie mogliśmy w naszych planach nie uwzględnić opcji sprzedaży ubezpieczeń. To nie tylko perspektywiczny biznes, ale również doskonały sposób na optymalne wykorzystanie infrastruktury. Cieszymy się, że pierwszy projekt w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych realizujemy wspólnie z ekspertem w tej dziedzinie - firmą LINK4. Mamy nadzieję, że już niebawem poinformujemy o kolejnych umowach partnerskich, dotyczących sprzedaży usług finansowych” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Umowa agencyjna – obejmująca sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych LINK4 – już na początku 2013 roku będzie realizowana w co najmniej 100 placówkach sieci InPost, z perspektywą rozszerzenia geograficznego zakresu działania do końca 2013 roku o kolejnych 100 Punktów Obsługi Klienta. Ponadto, współpraca InPost Finanse z LINK4 zostanie równocześnie rozszerzona o doręczanie przekazów pieniężnych. W planach jest także uruchomienie sprzedaży ubezpieczeń mieszkaniowych.

„LINK4 konsekwentnie rozwija innowacyjne kanały dystrybucji. Ubezpieczenia LINK4 są już dostępne nie tylko przez telefon i Internet, ale także u agentów, brokerów, w bankach, sieciach handlowych, a od 2013 roku również w placówkach InPost. Widzimy bardzo duże możliwości rozwoju w tym obszarze, głównie dzięki potencjałowi biznesowemu InPost oraz szerokiej dostępności placówek” – dodał Łukasz Jantz, dyrektor ds. zewnętrznych kanałów dystrybucji.

Sztandarowymi usługami InPost Finanse są elektroniczne produkty finansowe: e-faktura multioperatorska oraz mobilne płatności, włączone do portfolio spółki w 2010 roku. Aktualnie z opcji mobilnych płatności korzysta już 100 tysięcy klientów indywidualnych, dzięki czemu usługa osiągnęła już próg rentowności, a przez wdrożenie systemu do obsługi e-faktur spółka InPost Finanse pozyskała kolejnych 250 tysięcy klientów.

Ponadto, od listopada 2012 roku spółka InPost Finanse nawiązała współpracę z Western Union, światowym liderem na rynku przelewów międzynarodowych. Umowa zakłada nadawanie i odbieranie przekazów pieniężnych początkowo w 100 stacjonarnych POKach InPost. Z kolei już w najbliższych miesiącach 2012 roku spółka zaoferuje kompleksowy wachlarz usług wpłat i wypłat gotówkowych Western Union. [InPost] 
Top