Polski król butów od lat inwestuje w nieruchomości, zwłaszcza w centra handlowe i... pałace.

Dariusz Miłek, twórca sieci obuwniczej CCC i Botti, uchodzący za polskiego "króla butów" od kilku lat intensywnie inwestuje w nieruchomości  Wpierw, w rodzinnym Lubinie, w miejscu dawnego bazaru na którym zaczynał biznesową karierę jako właściciel "szczęk" z butami, postawił Cuprum Arena. To jedno z najdroższych  i najokazalszych centrów handlowych w Polsce. Niewiele mniej przeznaczył na centra w Kielcach, Inowrocławiu, Lesznie i Olsztynie.

Oprócz nich, Miłek inwestuje w pałace. We Włoszech kupił dom zbudowany na skarpie nad jeziorem Garda. Na weekendy lata tam własnym  Pilatusem, który zabiera na pokład maksymalnie 10 osób. Pilotują go dwaj pracujący dla Miłka na wyłączność piloci. 


W 2009 roku Miłek kupił od Jana Kulczyka XIX-wieczny pałac w Łącku na Mazowszu należący kiedyś do Edwarda Rydza-Śmigłegoze ze słynną niegdyś stadniną koni i 6-hektarowym parkiem krajobrazowym. 

Kolejną inwestycja Miłka był zabytkowy pałac w Chróstniku, uznawany niegdyś za najpiękniejszy na Dolnym Śląsku. Businessman przeprowadził generalny remont obiekt, który w chwili zakupu był w opłakanym stanie. Wartość transakcji jest objęta tajemnicą handlową. W sumie Dariusz Miłek posiada nieruchomości, których wartość szacowana jest na ponad 650 mln zł.  
Top